Czy masaż może pomóc w odchudzaniu?

0

Czy masaż może pomóc w odchudzaniu?

Fizjologia

Z punktu widzenia fizjologii organizmu masaż poprawia krążenie krwi i limfy, będzie sprzyjał poprawie metabolizmu, funkcji trawiennych i detoksykacyjnych. Uelastycznia skórę, odżywia ją, pomaga w likwidacji cellulitu. Wraz ze wzrostem siły masażu efekt może być większy. A w masażu izometrycznym, czyli na napiętych mięśniach jest rzeczywiste “spalanie kalorii” bo trzeba wykonać jakiś wysiłek.
Odchudzanie możliwe jest w deficycie kalorii, sprzyja temu dieta i ruch. Odwołując się do tego – masaż będzie raczej wspomagał niż wywoływał chudnięcie fizjologiczne.

Chudnięcie mentalne – porządek w głowie

Nadmierna tkanka tłuszczowa funkcjonuje często jako TARCZA, która działa w 2 strony. Z jednej strony chroni to, co w ciele uwięzione, a z drugiej służy do odpierania ataku. Atakiem może być ocena, krytyka, osądy, presja, manipulacja stosowane przez osoby z najbliższego otoczenia.
Masaż może pomóc odkryć to, co blokuje, spina, ogranicza, przygotować ciało i głowę do zmiany. Za zmniejszeniem napięcia fizycznego idzie rozluźnienie psychiczne odtorowując drogę do zbliżenia się z samym sobą. A gdy jesteś ze sobą dobrze skontaktowany/a, łatwiej Ci kontrolować swoje emocje, wpływać na to, co dzieje się w Tobie i tym samym modyfikować swoje zachowania. Uwalniasz się m.in. od wewnętrznego przymusu natychmiastowego reagowania. Na przykład w sytuacji jedzenia na stres czy smutek – mając świadomość własnych reakcji możesz je zmienić (tu i teraz!) i to już jest pierwszy krok do zdrowego odchudzania.

Masaż, szczególnie Lomi Lomi Nui czy intuicyjny może zdziałać bardzo wiele! Dotyk jest bramą do uwolnienia zamkniętych w ciele emocji czy niewspierających przekonań. To pierwszy KANAŁ do porozumienia się z samym sobą.

Tajemnice ciała

W ciele jest tak wiele tajemnic. Czasami skrzętnie schowane, obkopane nadmiernie  napiętą tkanką mięśniową, tłuszczową, polipami, torbielami, które niczym magazyn podświadomości kumulują stres, ból, rozpacz, gniew, złość ale i ekscytację, radość. Jeśli emocje nie są uwolnione, to siedzą w ciele i mogą wywoływać choroby, bóle mięśniowe, stawowe, ograniczenia zakresu ruchomości w stawach.  Przyjrzyj się np. swoim barkom – często są spięte, bolące, uniesione do góry, zgarbione? Jaki ciężar dźwigasz?

To mogą być też blokady i przekonania w stylu:
– Nie chce mi się przejść na dietę, bo nie będę mogła jeść słodyczy.
– Dieta to nie dla mnie, bo ciągle trzeba stać nad garami.
– Żeby schudnąć nie wystarczy sama dieta, trzeba się ruszać, a ja tego nie lubię.
– Na diecie ciągle myślę o jedzeniu!
– I tak mi się nie uda.
Jeśli któreś z tych przekonań pasuje do Ciebie, to w chwili gdy myślisz o nim zobacz co dzieje się z Twoim ciałem. Przeskanuj się od stóp do głowy. Gdzie jest napięcie? Jakie emocje się pojawiają? I już jest podpowiedź w tym, co Cię blokuje, by ruszyć ze zmianą.

Ciało może chronić emocje z przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Może tam być ta chwila, kiedy bardzo potrzebowałeś wsparcia, a nikogo przy Tobie nie było, więc zajadałeś swój smutek słodyczami. Może niedawno udało Ci się schudnąć i w nagrodę poszłaś na pizzę, zastępując potem radość wyrzutami sumienia. Może lękasz się o swoje zdrowie i sprawność za kilka lat, bo nie chcesz być dla nikogo ciężarem. To wszystko zapisuje się w różnych miejscach w ciele i tworzy napięcia, zespoły bólowe, zamrożenia.

W masażu dostajesz bezwarunkową akceptację. Coś czym warto obdarzyć swoje ciało na początku odchudzania, by nie musiało walczyć. Dotyk pomoże Ci odblokować to, co Cię stopuje, co jest Twoją przeszkodą lub w drugą stronę – popchnie Cię ku sukcesowi podkręcając w Tobie to, co dobre, prawdziwe, autentyczne. Rozbudzi intuicję, wyczuli Cię na sygnały płynące z Twojego ciała. Aż wreszcie umożliwi złapanie kontaktu ze sobą. Bo bez tego odchudzanie trwa dłużej , zatrzymuje się lub kończy się fiaskiem.
Jeśli masz chęć przejść swoją drogę ku trwałym zmianom lekko, z dystansem, bez presji i w poczuciu akceptacji, chętnie potowarzyszę Ci. Zapraszam na konsultacje żywieniowe i masaże.

Połączenie tych usług znajdziesz w pakiecie Vip II https://freshlife.com.pl/oferta-indywidualna/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

blog-4blog-13
blog-3blog-12
blog-2blog-11
blog-1blog-10

Polecane posty