Nazywam się Anna Domańska (dawniej Czyż)

Jestem dietetykiem klinicznym, sportowym oraz fizjoterapeutą specjalizującym się w masażach.

Od 14 lat prowadzę gabinet stacjonarny, organizuję też warsztaty kulinarne, edukacyjne, wykłady, w mojej ofercie są również usługi on-line.

 • Pomagam poprawiać stan zdrowia poprzez zmiany w odżywianiu podparte pracą psychodietetyczną i masażem.
 • Jeśli cierpisz z powodu nadwagi, otyłości, niedowagi i/lub chorób im towarzyszącym (np. niedoczynność tarczycy, cukrzyca, hipercholesterolemia) pomogę Ci poprzez zaproponowanie zmian w Twoim stylu życia, które będziesz mógł wdrażać stopniowo. Jeden z moich masaży (rytuał Lomi Lomi Nui) pomaga również w zmianie przekonań o jedzeniu i usunięciu blokad mentalnych. Wierzę, że takie holistyczne podejście daje najtrwalszy efekt.
 • Nauczę Cię jak jeść intuicyjnie, abyś w efekcie wiedział (a) jak samodzielnie przygotowywać zdrowe i smaczne potrawy służące Twojemu organizmowi.
 • Pracując ze mną przekonasz się, że wprowadzanie zmian w odżywianiu jest procesem, nastawionym nie na szybki, ale na trwały efekt. Obejmuje ciało i psychikę. To przede wszystkim praca nad nawykami.
 • Nie narzucam sztywnych planów żywieniowych opartych na zakazach i restrykcjach
 • Uważam, że jedzenie ma być przyjemne. Z uwagą poświęcam czas na problemy zgłaszane przez pacjentów i zachęcam do wspólnego szukania rozwiązań.
 • Staram się stworzyć takie warunki współpracy, abyś czuł(a) się bezpiecznie, akceptowalnie; nie oceniam ani nie krytykuję
 • jeśli Twoim największym problemem są słodycze, to pokazuję, jak jeść je rozsądnie! Nie zachęcam do ich całkowitej eliminacji. Uczę jak komponować posiłki, aby zmniejszyć ochotę na słodkie.
 • Wynik współpracy ze mną to poprawa zdrowia, samopoczucia, wzrost samooceny, poczucia wartości i skuteczności, radość, energia, zwiększenie wydolności fizycznej, poczucie żywieniowej wolności (jesz to co lubisz i co jest dla Ciebie zdrowe).
 • Tworząc wspólnie z Tobą plan treningowy biorę pod uwagę możliwości fizyczne, wydolność, przebyte kontuzje, preferencje. Ruch też ma sprawiać przyjemność!

W 2021 roku rozszerzyłam działalność o masaż stacjonarny (Lomi Lomi Nui, relaksacyjny, intuicyjny, masaż pleców, kończyn).

W kręgach moich zainteresowań jest również  fizjoterapia niemowlęca obejmująca sposoby noszenia i trzymania, techniki wiązań dzieci w chustach i inne na co dzień wykorzystywane czynności podczas opieki nad dzieckiem.

Moje certyfikaty

 • Pomagam w znalezieniu własnej „żywieniowej” drogi, która wniesie równowagę i harmonię do Twojego życia
 • Moim celem jest to, żebyś wyrobił(a) w sobie nawyk dbania o siebie: o odpoczynek, sen, ruch, psychikę, ponieważ dzięki temu pożywienie jeszcze lepiej wpływa na organizm
 • Żywność ma pozytywnie oddziaływać na nasze funkcjonowanie fizyczne, psychiczne i emocjonalne, ma współgrać nie tylko z układem trawiennym, ale też wieloma innymi układami
 • Wierzę, że pokarm to nie tylko „energia”. To coś, co ma nas O(D)ŻYWIĆ, dostarczyć mikro- i makroelementów, aby wszystkie nasze wewnętrzne układy mogły funkcjonować w równowadze z otoczeniem – światem zewnętrznym . Dzięki temu będziemy się lepiej czuć w swoim ciele – stanie się ono „domem” dla pozytywnych emocji i będzie umiało odpierać stres i choroby.
 • Odnalezienie własnej drogi w zrównoważonym odżywianiu sprawi, że pozbędziemy się toksyn, „odżyjemy”, poczujemy lekkość w funkcjonowaniu fizycznym i psychicznym. Odkryjemy wewnętrzną harmonię, która przybliży nas do samych siebie, a oddali od negatywnych wpływów świata zewnętrznego.

Pochodzę z Dolnego Śląska. Od najmłodszych lat jeździłam z rodzicami w góry. Zaszczepili mi chęć spędzania wolnego czasu w sposób aktywny. Uwielbiam chodzić po górach. Tańczyć. Jeździć na rowerze, rolkach. Krąg tych zainteresowań co chwilę się powiększa, bo mój 10-letni syn Artur próbuje różnych aktywności i do ich testowania zabiera ze sobą mamę;). W ostatnie lato wyspecjalizowaliśmy się w grze w badmintona i ping-ponga. W trójkę, z narzeczonym i synkiem mieszkamy pod Bydgoszczą w urokliwym miejscu, nad jeziorem. Gdy po rozwodzie stanęła przede mną taka możliwość, nie zastanawiałam się długo. Wyprowadzka z miasta spełniła marzenie bycia blisko przyrody i “samej siebie”. Kontakt z naturą daje mi mnóstwo przyjemności, relaksuje. Stopniowo nabieram też doświadczenia w prowadzeniu ogródka. Co roku dosadzam krzaczki z truskawkami, bo to moje ulubione letnie owoce.

No i oczywiście kocham gotowanie. Nie byłabym sobą, gdybym nie poeksperymentowała w kuchni. A poprzeczka jest wysoko, bo mam wybrednych testerów 😉

Aha! No i jest z nami jeszcze kicia Mia. Fanka wszelkich kartonów i chodzenia po klockach lego.

Gabinet Dietetyczny FreshLife narodził się w maju 2009 roku. Z głową pełną pomysłów i chęcią pomagania innym ruszyłam w świat żywienia. Przyświeca mi głównie idea pracy z indywidualnym pacjentem, ale chęć rozwoju podbijam m.in.

 • zainteresowaniami dietetyką sportową – współpracowałam m.in. z kadrą narodową kajakarzy oraz z Kujawsko-Pomorskim Związkiem Piłki Nożnej
 • współpracą z firmą i fundacją Marwit
 • współprowadzeniem w przeszłości Szkoły Łagodnego Rodzenia z Justyną Prucnal
 • prowadzeniem warsztatów kulinarnych m.in. dla Stowarzyszenia Visus Supremus czy Banku Żywności
 • rozmowami z Bogusią Wresiło w Radiu Pik

Lubię robić różne rzeczy i sprawdzać się w nich jako dietetyk – ta dziedzina jest bardzo szeroka i daje różne możliwości.  Ostatnio próbuję swoich sił też w fotografii kulinarnej. Zdjęcia z przepisami możesz zobaczyć na moim koncie na Instagramie @smakuj_freshlife.

Jednak najwięcej wiedzy i doświadczenia zdobywam w gabinecie. Pracuję głównie z pacjentami z nadwagą i otyłością. Moje programy dietetyczne na przestrzeni lat ewoluowały wraz z moim podejściem, w którym aktualnie skupiam się na pomocy psychodietetycznej.

Mam ponadto ogromne wsparcie w dietetyczce Monice Lodwik, która na przełomie 2019/2020 odbyła u mnie staż. Monika ukończyła studia magisterskie z dietetyki w Bydgoszczy.

Dietetyczka Monika Lodwik do końca 2021 roku była moim wsparciem w prowadzeniu gabinetu. Aktualnie jest w ciąży i nie przyjmuje zleceń. Liczę na to, że w przyszłości ponownie nawiążemy współpracę.

A tu kilka słów, jakie Monika napisała o sobie:

Nazywam się Monika Lodwik (wcześniej Zakrzewska). Jestem absolwentką studiów magisterskich na kierunku Dietetyka na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy. Ukończyłam także studia policealne i uzyskałam tytuł Technika Farmaceutycznego.

Obecnie swoją wiedzę uzupełniam uczestnicząc w konferencjach i szkoleniach naukowych.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam głównie na oddziałach szpitalnych oraz w placówkach żywienia zbiorowego. Dodatkowo pracuję także w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym im. J. Brudzińskiego w Bydgoszczy jako dietetyk cateringu.

Do każdego pacjenta podchodzę indywidualnie i holistycznie. Najskuteczniejsza dieta to ta, w której smakują nam posiłki i z chęcią do nich wracamy nawet po skończonym odchudzaniu. Ważne jest by małymi kroczkami zmieniać nawyki żywieniowe i nie kojarzyć odchudzania jako ograniczenia. Zdrowe nawyki żywieniowe oraz dieta mają pomóc w regulacji pracy układu pokarmowego, polepszyć samopoczucie, a także poprawić wygląd naszej sylwetki. Nie można przy tym zapomnieć o systematycznej, ale dobranej indywidulnie aktywności fizycznej. Tym właśnie kieruję się podczas pracy z pacjentem.

W wolnym czasie śledzę nowości dietetyczne i uzupełniam przepisy kulinarne. Sama uwielbiam gotować i smakować nowych potraw. Ponadto lubię jeździć na rowerze i czytać książki.

Monika Lodwik

 

OPINIE