O mnie

Witam Cię na mojej stronie 🙂
Nazywam się Anna Domańska (dawniej Czyż), a oto kilka słów o mnie:

na str

– Jestem dietetykiem klinicznym i sportowym.

Od 11 lat prowadzę gabinet stacjonarny, organizuję też warsztaty kulinarne, edukacyjne, wykłady, w mojej ofercie są również usługi on-line.

– Pomagam poprawiać stan zdrowia nie tylko poprzez odpowiednie odżywianie, ruch, ale też pracę mentalną

– Jeśli cierpisz z powodu nadwagi, otyłości, niedowagi i/lub chorób im towarzyszącym (np. niedoczynność tarczycy, cukrzyca, hipercholesterolemia) pomogę Ci poprzez zaproponowanie zmian w całym Twoim stylu życia, które będziesz mógł wdrażać stopniowo. Wierzę, że takie holistyczne podejście daje najtrwalszy efekt.

– Nauczę Cię jak jeść intuicyjnie, wychodząc z gotowych przepisów, zaleceń żywieniowych do samodzielnego zdrowego i smacznego gotowania

– Pracując ze mną  przekonasz się, że wprowadzanie zmian w odżywianiu jest procesem, nastawionym nie na szybki, ale na trwały efekt. Obejmuje ciało i psychikę. To przede wszystkim praca nad nawykami.

Nie narzucam sztywnych planów żywieniowych opartych na zakazach i restrykcjach

– Uważam, że jedzenie ma być przyjemne. Z uwagą poświęcam czas na problemy zgłaszane przez pacjentów i rozwiązuję je tak, aby czuli pełną akceptację swojego sposobu żywienia.

Twoim największym problemem są słodycze? Uczę, jak jeść je rozsądnie! Nie zachęcam do ich całkowitej eliminacji. Pokazuję jak komponować posiłki, aby zmniejszyć chęć na słodkie, oraz jak szybko przygotować w domu zdrową słodką przekąskę.

Wynik współpracy ze mną to poprawa zdrowia, samopoczucia, wzrost samooceny i poczucia wartości, radość, energia, zwiększenie wydolności fizycznej, poczucie żywieniowej wolności (jesz to co lubisz i co jest dla Ciebie zdrowe)

W kręgach moich zainteresowań leży również fizjoterapia niemowlęca obejmująca sposoby noszenia i trzymania, masaż, techniki wiązań dzieci w chustach i inne na co dzień wykorzystywane czynności podczas opieki nad dzieckiem.

Moje certyfikaty i dyplomy:

Idea pracy:

  • Pomoc w znalezieniu własnej „żywieniowej” drogi, która wniesie równowagę i harmonię do Waszego życia
  • Zadbanie o psychikę, sen, odpoczynek, ruch wspomoże oddziaływanie pożywienia na nasze ciało.
  • Żywność ma pozytywnie oddziaływać na nasze funkcjonowanie fizyczne, psychiczne i emocjonalne, ma współgrać nie tylko z układem trawiennym, ale też wieloma innymi układami
  • Wierzę, że pokarm to nie tylko „energia”. To coś, co ma nas O(D)ŻYWIĆ, dostarczyć mikro- i makroelementów, aby wszystkie nasze wewnętrzne układy mogły funkcjonować w równowadze z otoczeniem – światem zewnętrznym . Dzięki temu będziemy się lepiej czuć w swoim ciele – stanie się ono „domem” dla pozytywnych emocji i będzie umiało odpierać stres i choroby.
  • Odnalezienie własnej drogi w zrównoważonym odżywianiu sprawi, że pozbędziemy się toksyn, „odżyjemy”, poczujemy lekkość w funkcjonowaniu fizycznym i psychicznym. Odkryjemy wewnętrzną harmonię, która przybliży nas do samych siebie, a oddali od negatywnych wpływów świata zewnętrznego.