WYWIAD

To spotkanie trwające 1,5 godziny. Zbieram informacje na temat chorób, stosowanych leków, suplementów, trybu życia (pracy, wypoczynku, snu, używek), aktywności fizycznej, dotychczasowego sposobu żywienia, preferencji. Wykonuję analizę składu ciała na analizatorze InBody 220. Przekazuję wstępne zalecenia. Wywiad pomaga mi dobrać narzędzia pracy i ustalić dalszy plan spotkań. Jest ujęty w każdym pakiecie. Może być też przeprowadzony on-line za pośrednictwem rozmowy telefonicznej, wideorozmowy, programu Skype lub narzędzi proponowanych w portalu znanylekarz. Przeczytaj jak przygotować się do pierwszego spotkania. Efektem wywiadu jest zindywidualizowany zestaw zaleceń z planem treningowym, wysyłany mailem do klienta.

Koszt 170 zł

JADŁOSPIS

Atutem gabinetu są tzw. jadłospisy „handmade” – przemyślane i maksymalnie możliwie dostosowane do pacjenta.  Analizuję wywiad i dobieram przepisy i produkty. Dietetyczny program komputerowy jest tylko dodatkową pomocą. Potrawy są przetestowane, zgodne z preferencjami, często bardzo proste i szybkie w wykonaniu. Napoczęte produkty się nie marnują. Przygotowywane jadłospisy wystarczają na ok 1 miesiąc stosowania, następnie są aktualizowane. Dobierane są indywidualnie na pierwszym spotkaniu. Dostępne są 3 rodzaje:

 1. 30 przepisów kulinarnych do wyboru, podzielonych na ustalone w wywiadzie posiłki (śniadania, obiady itd.);  zawiera listę zamienników, gramatury, miary domowe, receptury
 2. Porcjowany – do samodzielnego intuicyjnego planowania i przygotowywania potraw, zawiera porcje różnych produktów podzielonych na grupy: zbożową, warzywno-owocową, białkową, tłuszczową, dołączona jest także lista zamienników, gramatury, miary domowe, przykładowe potrawy
 3. Z 3 opcjami – 4 jadłospisy do powtarzania, z możliwością wyboru 3 potraw na każdy posiłek, zawiera listę zamienników, gramatury, miary domowe, receptury

Koszt 120 zł

 

 

W razie potrzeby układane są też jadłospisy 1- i 2-tygodniowe oraz inne wedle pomysłu klienta (cena jest określana indywidualnie).

SPOTKANIA KONTROLNE

 1. Są nieodłącznym elementem procesu zmian w odżywianiu. Odbywają się co ok 2-3 tygodnie, trwają 60 minut. To wspólna analiza dotychczasowej realizacji planu, jego trudności, zaproponowanie rozwiązań i celów krótkoterminowych. Pod koniec spotkania przeprowadzana jest analiza składu ciała. Klient otrzymuje podsumowanie spotkania z zaleceniami, opisem dotychczasowych sukcesów i wspólnie ustalonym planem działania. W zależności od potrzeb wykorzystywane są również inne narzędzia jak:
  • Dzienniczek Diety,
  • Dziennik Samoobserwacji,
  • Karta Pomiaru Zmian,
  • Checklista

  Koszt 100zł

KONSULTACJE DIETETYCZNE

Cykl godzinnych spotkań, których ilość i przebieg ustalane są indywidualnie. Niekiedy już jedna konsultacja potrafi rozwiązać problem nurtujący klienta. Są to też spotkania o charakterze psychodietetycznym. Konsultacje mogą być też przeprowadzone w trybie on-line.

Koszt 120 zł

ANALIZA SKŁADU CIAŁA

Badanie składu ciała z wykorzystaniem bioimpedancji medycznej na analizatorze inBod 220.  Spotkanie trwa 15 minut, klient otrzymuje wydruk wyników z omówieniem.

Koszt: 40zł

MASAŻE

MASAŻ LOMI LOMI NUI – 1,5-godzinny masaż duszy i ciała. Pomaga uzyskać rozluźnienie, poprawę krążenia, zwiększyć zakres ruchomości w stawach. Zmniejsza skutki działania stresu. Dzięki niemu możliwe jest nawiązanie kontaktu ze sobą, skonfrontowanie się ze swoimi potrzebami, przełamanie blokad i ograniczających przekonań. Więcej informacji w pakietach (poniżej) oraz na blogu (artykuł)

Koszt: 250zł/1,5h (2h całe spotkanie)

MASAŻ RELAKSACYJNY – 1-1,5-godzinny masaż całego ciała. Odpręża, wycisza, poprawia nastrój.

Koszt: 120zł/1h, 170zł/1,5h

 

MASAŻ INTUICYJNY – 1-1,5 godzinny masaż łączący różne techniki, w zależności od potrzeb może być ukierunkowany na pracę z bolesnymi miejscami w ciele lub zadziałać relaksująco.

Koszt: 150zł/1h, 200zł/2h

MASAŻ PLECÓW/ KOŃCZYN/ TWARZY – 30/60-minutowy masaż określonego miejsca w ciele. Pomaga w zmniejszeniu napięcia mięśni karku, odcinka piersiowego, lędźwiowego, mięśni nóg/rąk (polecany zarówno sportowcom jak i osobom o siedzącym trybie życia), mięśni twarzy (przy bólach głowy, bruksizmie, utrudnionej pracy stawów skroniowo-żuchwowych) 

Koszt: 80zł/0,5h,  140zł/1h

KONSULTACJA Z CHUSTONOSZENIA

Konsultacja trwa 2h, obejmuje ogólną analizę zdrowia matki i dziecka oraz naukę 2 wiązań na chuście tkanej o splocie skośno-krzyżowym. Nauka przebiega z udziałem lalki i niemowlęcia. Chustowanie można rozpocząć po odpadnięciu kikuta pępowinowego lub po pierwszym badaniu USG bioderek dziecka. Z konsultacji mogą skorzystać zarówno matka z dzieckiem, obydwoje rodziców z dzieckiem ale także kobieta w II trymestrze ciąży.

Koszt: 200zł

Oferta pakietów

Pakiet PRO

330 zł Oszczędzasz 40 zł!

 • Wywiad żywieniowy, 1,5h
 • Materiały edukacyjne do pracy własnej
 • 2 konsultacje, co 2 tygodnie, po 1h

 

+prezent! Checklista najważniejszych zadań

dieta lekkostrawna

Pakiet STANDARD

440 zł Oszczędzasz 50 zł!

 • Wywiad żywieniowy, 1,5h
 • Jadłospis miesięczny, zalecenia żywieniowe
 • 2 konsultacje, po 1h

 

+ prezent! E-book z poradami i przepisami kulinarnymi, checklista

dieta odchudzająca

Pakiet VIP I

550zł Oszczędzasz 75zł!

 • Wywiad żywieniowy, 1,5h
 • pakiet badań krwi (13 parametrów)
 • Jadłospis miesięczny, zalecenia żywieniowe
 • 2 konsultacje, po 1h

 

+ prezent! E-book z poradami i przepisami kulinarnymi, checklista

Pakiet VIP II

680zł Oszczędzasz 60zł!

 • Wywiad żywieniowy, 1,5h
 • Jadłospis miesięczny, zalecenia żywieniowe
 • 2 konsultacje, po 1h
 • Sesja Lomi Lomi Nui, 2h

 

+ prezent! E-book z poradami i przepisami kulinarnymi, checklista

Łącząc usługi płacisz mniej!

O wyborze danego pakietu możesz zdecydować na wywiadzie żywieniowym, ponieważ wchodzi on w skład każdego z nich.

Pakiety

Pakiet jest dla osób, które nie potrzebują pracy z jadłospisem. Początkowo na spotkaniach analizie poddany jest dotychczasowy jadłospis i przy wspólnie wypracowanej strategii wprowadzane są do niego stopniowe zmiany. Klient jednocześnie otrzymuje materiały edukacyjne oraz zindywidualizowane zalecenia z planem treningowym do wdrażania w życiu codziennym.
Taki sposób wprowadzania zmian zmniejsza napięcie wywołane stosowaniem jadłospisu. Płynnie można przejść z niekorzystnych do korzystnych nawyków. Jednak osiągnięcie celu może (ale nie musi) być bardziej rozłożone w czasie.
Może byś stosowany w niektórych chorobach, w nadwadze, otyłości i niedowadze.

Cel:
Aktywne, stopniowe przetwarzanie aktualnego jadłospisu z dostosowaniem do potrzeb zdrowotnych
Środki: materiały edukacyjne, zalecenia, plan treningowy, dzienniczek diety.
Cena:
330zł – Oszczędzasz 40zł przy wyborze pakietu

Do pakietu obok wywiadu dołączony jest jadłospis, którego forma dobierana jest pod koniec wywiadu żywieniowego. Może to być zestaw przepisów, jadłospis porcjowany, jadłospis z 3 opcjami do wyboru. Nie jestem zwolenniczką narzucanych jadłospisów, jednak na życzenie pacjenta, też takie układam. Do pakietu dołączone są zindywidualizowane zalecenia z planem treningowym, ustalana jest strategia zmian nawyków żywieniowych. Na konsultacjach omawiamy przebieg procesu.
Pakiet jest bardziej uniwersalny, może być wybierany w chorobach takich jak cukrzyca, niedoczynność tarczycy, anemia, choroba jelita drażliwego, oraz przez osoby z nadwagą, otyłością, niedowagą, przez sportowców, kobiety w ciąży i karmiące

Cel:
wspomaganie zmian w odżywianiu indywidualnym jadłospisem
Środki: 1 z 3 form jadłospisów do wyboru, zestaw zaleceń żywieniowych, plan treningowy
Cena:
440zł – Oszczędzasz 50zł! przy wyborze pakietu
Kolejny jadłospis miesięczny i 2 konsultacje do wykorzystania w ciągu 2 miesięcy: 280zł

To pakiet Standard rozszerzony o pakiet badań 13 parametrów krwi przydatnych pod kątem ułożenia jadłospisu. Są to morfologia krwi, glukoza, cholesterol całkowity, LDL, HDL, trójglicerydy, Aspat, Alat, bilirubina całkowita, GGTP, kreatynina, TSH, mocz.

Cel:
Wspomaganie zmian w odżywianiu indywidualnym jadłospisem, monitorowanie parametrów krwi
Środki: 1 z 3 form jadłospisów do wyboru, zestaw zaleceń żywieniowych, plan treningowy, zlecenie wykonania badań krwi na karcie labolatorium Synevo
Cena:
550 zł – Oszczędzasz 75 zł! przy wyborze pakietu
Kolejny jadłospis miesięczny, 2 konsultacje do wykorzystania w ciągu 2 miesięcy: 280zł

To pakiet Standard rozszerzony o sesję Lomi Lomi Nui.

Cel:
Wspomaganie zmian w odżywianiu indywidualnym jadłospisem i pracą mentalną
Środki: 1 z 3 form jadłospisów do wyboru, zestaw zaleceń żywieniowych, plan treningowy, sesja Lomi Lomi Nui jako przygotowanie do procesu zmiany, wzmacnianie samoakceptacji i samouzdrawiania z udziałem pozytywnych wizualizacji, rozpoznawanie ewentualnych blokad, praca nad przekonaniami (poczytaj na blogu: Nowa przygoda – Lomi Lomi Nui)
Cena:
680 zł – Oszczędzasz 60 zł! przy wyborze pakietu
Kolejny jadłospis miesięczny, 2 konsultacje do wykorzystania w ciągu 2 miesięcy, 1 sesja Lomi Lomi Nui 2h: 530zł

Inne usługi

Wizyta dietetyka w domu klienta to bezpośrednia okazja do oceny sposobu żywienia: analiza produktów, przyrządzanych potraw, jadłospisu rodziny, pomoc w planowaniu i zakupach, prezentacja przyrządzania określonych potraw z dostosowaniem do występujących jednostek chorobowych. To także rozwiązanie dla osób nie mających możliwości dotarcia do gabinetu – zbierany jest wywiad i ustalany jest indywidualny sposób żywienia.
Koszt 200zł (na terenie Bydgoszczy, poza Bydgoszczą cena ustalana indywidualnie)

Voucher może być formą prezentu dla drugiej osoby. Przygotowywany jest indywidualnie pod wybraną usługę. Wysyłany mailowo, pocztą lub do odbioru osobistego.
Kulinarne

Warsztaty mogą być organizowane przeze mnie lub na zlecenie klienta. Zazwyczaj dotyczą określonej tematyki, może to być przykładowo nauka, przygotowanie i konsumpcja potraw:

 • o działaniu zmniejszającym apetyt na słodycze
 • balansujących codzienną dietę
 • kuchni wegańskiej i wegetariańskiej
 • w diecie odchudzającej
 • w diecie sportowej
 • zawierających składniki o określonym wpływie na organizm (np. korzystne dla serca, urody, umysłu)

Aktualne terminy są prezentowane w mediach społecznościowych.

Edukacyjne
Dla grup 8-12 osobowych (w tym również dla rodzin); to nauka zdrowego odżywiania połączona z określonym tematem (np. w odchudzaniu, w sporcie, w ciąży, w hiperlipidemiach), podzielona na 4-5 spotkań co 1,5-2 tygodnie, w trakcie których uczestnicy pracują nad swoim sposobem żywienia wg wskazówek uzyskanych na spotkaniu oraz w otrzymanych materiałach, dzielą się doświadczeniem, korzystają ze wsparcia.

Aktualne terminy są prezentowane w mediach społecznościowych.

Gotowanie z dietetykiem: 2 godziny praktycznej edukacji o produktach i przygotowanie smacznych posiłków. Pokazanie jak szybko można przygotować coś zdrowego oraz jak wykorzystać nowe produkty. Przykładowa tematyka: przekąski do pracy, szybki obiad na kilka dni, pożywne śniadania, kuchnia bez glutenu, zdrowe słodycze, 5 posiłków w 45 minut, zdrowe dodatki do pieczywa, wzmacniające koktajle.

Koszt: 250zł (z dojazdem do klienta na terenie Bydgoszczy, bez kosztu produktów)

Dla pacjenta

Pierwsze spotkanie trwa 1,5h godziny. Na wywiadzie zbieram informacje dotyczące trybu życia, stanu zdrowia, nawyków, preferencji. Można przynieść jadłospis z ostatnich 4 dni (zjadane produkty z miarami domowymi lub gramaturami, godziny spożycia, przekąski, wypijane płyny) oraz zastanowić się nad lubianymi i nielubianymi produktami.

Ponadto pod kątem analizy składu ciała wskazane jest, aby ostatni posiłek był zjedzony na 2-3 godziny przed spotkaniem. Analizy nie można przeprowadzić też w pierwszych dwóch dniach miesiączki, bo przyczynia się do błędu pomiarowego.

Na spotkaniu omawiane są badania laboratoryjne. Idealnie, jeśli były wykonane w ostatnich 3 miesiącach. Podstawowe to:

 • morfologia krwi
 • lipidogram: cholesterol całkowity, HDL, LDL, trójglicerydy
 • kreatynina, Aspat, Alat
 • glukoza

Dodatkowo w zależności od indywidualnych wskazań może zajść potrzeba oceny poziomu 25(OH)D3, TSH, kwasu moczowego, CRP, żelaza, ferrytyny, witaminy B12, insuliny, wykonania testu obciążenia glukozą. Jeśli masz wątpliwości, czy Twoje wyniki są wystarczające skontaktuj się ze mną przed wizytą.

W cenie pierwszego spotkania otrzymujesz zestaw zaleceń żywieniowych.

Na kolejne spotkania w ramach trwającej dietoterapii warto przychodzić również 2-3 godziny po posiłku. Ważne jest też, aby mieć ze sobą przekazany wcześniej zestaw zaleceń i jadłospis. Dobrą metodą jest prowadzenie dzienniczka samoobserwacji, w którym można opisywać różnego rodzaju odczucia psychosomatyczne związane ze stosowaną dietą. Są one analizowane na spotkaniu kontrolnym.

Spotkania on-line poprzedzone są rozmową telefoniczną, na której ustalamy jak należy się przygotować (np. dokonać pomiaru masy ciała na czczo, wykonać określone badania krwi).

Przebieg badania, parametry

Badanie składu ciała odbywa się na 8-punktowym analizatorze InBody220.

Trwa ok. 1 minuty. Jest nieinwazyjne. Gołe stopy i dłonie po zetknięciu się z elektrodami są miejscem początkowym analizy, w której następuje przeskanowanie całego ciała z wykorzystaniem bioimpedancji medycznej. W efekcie pacjent poznaje:

 • masę ciała (kg)
 • zawartość beztłuszczowej masy ciała, w tym nawodnienie (TBW, w litrach), proteiny (kg), minerały (kg)
 • tłuszczową masę ciała w kilogramach (FM) i procentach (PBF)
 • masę mięśni szkieletowych (SMM, kg)
 • wskaźnik masy ciała (BMI = kg/m2 )
 • wskaźnik talia-biodra (WHR)
 • podstawową przemianę materii (BMR, kcal)
 • beztłuszczową masę ciała w poszczególnych częściach ciała (kg)

Ponadto analizator wylicza docelową masę ciała na podstawie informacji o zawartości masy mięśniowej i tłuszczowej. Podaje również ilość spalanych kalorii w trakcie 30 minut różnych form aktywności, co ułatwia oszacowanie potrzeb treningowych dla spalania tkanki tłuszczowej w skali miesiąca i dopasowanie intensywności do potrzeb klienta.

Wszystkie wartości przedstawione są na specjalnym wydruku, z porównaniem do norm.

Analiza składu ciała jest przeprowadzana na pierwszym spotkaniu (na końcu wywiadu żywieniowego) oraz podczas kolejnych konsultacji. Program LookinBodyBasic tworzy historię analiz dla każdego klienta, dzięki czemu można porównywać wyniki.

Przygotowanie do analizy składu ciała
 • stan na czczo lub 2-3 godziny po posiłku
 • czyste i gładkie stopy i dłonie (zrogowaciała skóra w tych miejscach może zmniejszyć dokładność pomiaru)
 • brak na ciele elementów metalowych, biżuterii (aparat nazębny czy nieduże kolczyki w uszach nie stanowią przeszkody)
 • bez wcześniejszego spożywania mocnej kawy lub innych płynów o działaniu odwadniającym (najlepiej na dobę przed badaniem)
 • bez wcześniejszego wysiłku fizycznego
Przeciwwskazania do badania
 • pierwsze 2 dni miesiączki
 • laktacja
 • ciąża
 • wszczepiony rozrusznik serca
 • wszczepione elementy metalowe, kontuzje uniemożliwiające przyjęcie stabilnej postawy
 • stosowanie silnych leków diuretycznych
Wskazania do badania

Analiza składu ciała jest pomocna w monitorowaniu procesu spadku lub wzrostu masy ciała, a u dzieci tempa ich rozwoju.

Obserwacja zmian w umięśnieniu, nawodnieniu czy otłuszczeniu ciała może być odniesiona do wprowadzonego jadłospisu. Przykładowo większy spadek tkanki tłuszczowej niż mięśniowej na początku odchudzania, tj. w pierwszych 2-3 tygodniach, jest bardzo dobrym efektem połączenia zbilansowania diety, nawadniania i stosowania aktywności fizycznej. Oznacza to, że warto podtrzymywać takie podejście w dalszym procesie redukcji masy ciała. Często jednak pojawia się nieduży spadek masy mięśniowej, co związane jest z ucieczką wody z organizmu w reakcji na deficyt kaloryczny. I jest to również naturalne, fizjologiczne zjawisko. Celem kolejnych pomiarów jest wtedy uzyskanie przewagi traconych kilogramów w tkance tłuszczowej.

Analiza składu ciała może, ale nie musi być wykonywana na każdym spotkaniu. Moim zadaniem jest też uświadomienie, że masa ciała nie jest najważniejsza w całym procesie. Zmniejsza to ryzyko traktowania jej w sposób obsesyjny i uzależniania swojej pracy nad zmianami w odżywianiu tylko i wyłącznie od liczb. Tempo spadku masy ciała u każdego jest inne i rzadko kiedy jest to wykres idealnej prostej.

Przewartościowanie procesu odchudzania na cele zdrowotne i korzystne nawyki (a nie na liczby na wadze), w dłuższej perspektywie lepiej oddziałuje na motywację, poczucie skuteczności i zadowolenia z pracy nad sobą.

U sportowców analizy pomagają w ocenie zmian w umięśnieniu, zawartości protein i wody. Przy regularnych treningach średnio 3x w tygodniu warto je wykonywać 1 raz w miesiącu.

Dzieci na swojej karcie pomiaru mają przedstawione wyniki w formie obrazkowej i na siatkach centylowych. Dodatkowo daje to możliwość wykrycia często spotykanego u młodych niedożywienia białkowego lub nadmiaru tkanki tłuszczowej w przebiegu nadwagi i otyłości.

Wyliczany w analizie składu ciała wskaźnik BMR (podstawowej przemiany materii) to minimalna podaż kalorii, jaką potrzebuje organizm i jest najdokładniejszą metodą wyliczenia zapotrzebowania kalorycznego i ustalenia deficytu.

REGULAMIN ŚWIADCZENIA USŁUG DIETETYCZNYCH

wersja pdf: REGULAMIN.FRESHLIFE

 

Niniejszy regulamin, zwany dalej Regulaminem, określa zasady korzystania z usług Gabinetu Dietetycznego FreshLife Anna Domańska, z siedzibą na Placu Weyssenhoffa 2/6, 85-072 Bydgoszcz, NIP 6922342746.

 

Regulamin jest dostępny w wersji do pobrania pod adresem https://freshlife.com.pl/ oraz w siedzibie Gabinetu Dietetycznego FreshLife Anna Domańska – Pl. Placu Weyssenhoffa 2/6, 85-072 Bydgoszcz.

 

Warunkiem korzystania z oferowanych Usług jest zapoznanie się z treścią Regulaminu i akceptacja jego postanowień.

 

Regulamin reguluje zasady udzielania Usług dietetycznych świadczonych przez Gabinet bezpośrednio, on-line oraz telefonicznie.

 

§ 1. Definicje

Użyte w Regulaminie pojęcia posiadają następujące znaczenie:

 1. Analiza składu ciała – pomiar dokonywany za pomocą urządzenia zwanego analizatorem (InBody 220), służącym do określenia parametrów ciała pacjenta, takich jak: masa ciała, BMI, WHR, BMR, masa i procent tkanki tłuszczowej, masa tkanki mięśniowej, zawartość wody całkowitej, protein, minerałów wykonane przez Dietetyka w Gabinecie;
 2. Cennik – wykaz kwot wynagrodzenia brutto należnych za wykonanie Usług lub zakup Pakietu Usług, dostępny pod adresem https://freshlife.com.pl/.
 3. Dane Osobowe – informacje o zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osobie fizycznej (Pacjencie), której dane dotyczą, tj. takiej, którą można bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować, w szczególności na podstawie cechy takiej jak: imię i nazwisko, numer identyfikacyjny PESEL, miejsce zamieszkania, adres e-mail, nr telefonu, lub inne dane, na podstawie których można ustalić tożsamość osoby fizycznej.
 4. Dietetyk – dietetyk Anna Domańska udzielająca Usług w Gabinecie lub inna osoba posiadająca wymagane kwalifikacje do świadczenia usług dietetycznych, zatrudniona w Gabinecie na podstawie stosunku pracy lub innego stosunku prawnego;
 5. Dni robocze – dni od poniedziałku do piątku, za wyjątkiem przypadających w tym okresie dni ustawowo wolnych od pracy;
 6. Gabinet – Gabinet Dietetyczny FreshLife prowadzony przez Annę Domańską;
 7. Karta pacjenta – dokument w formie papierowej lub elektronicznej zawierający wywiad żywieniowy, wyniki badań krwi, karty ze spotkań kontrolnych oraz inne potrzebne dokumenty, a także oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych;
 8. Pacjent – osoba pełnoletnia posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych zarejestrowana i korzystająca z usług Gabinetu;
 9. Pacjent małoletni – osoba, która nie ukończyła 18 roku życia, korzystająca z usług Gabinetu za zgodą i pod nadzorem rodzica lub innego opiekuna prawnego;
 10. Pakiet Usług – kilka usług dietetycznych świadczonych i opłaconych łącznie i jednorazowo, określone w § 3 ust. 2 pkt 4) – 7).
 11. Plan żywieniowy – indywidualnie ustalany jadłospis oparty na wywiadzie żywieniowym z uwzględnieniem stanu zdrowia, trybu życia, preferencji żywieniowych, aktywności fizycznej oraz wyników badań krwi oraz analizy składu ciała (w przypadku Usług realizowanych w Gabinecie) dopasowany do potrzeb Pacjenta z uwzględnieniem jego jednostek chorobowych, trybu pracy, umiejętności kulinarnych oraz preferencji smakowych. Oprócz jadłospisu zawiera profil pacjenta, zalecenia w tym plan treningowy, ewentualną suplementację;
 12. Umowa – umowa pomiędzy Pacjentem a Gabinetem zawarta w celu realizacji Usług określonych w Regulaminie;
 13. Usługi – usługi dietetyczne określone w § 3 ust. 2 Regulaminu;
 14. Usługi „on-line” – Usługi określone w § 3 ust. 2 pkt 1 – 6) Regulaminu świadczone z wykorzystaniem poczty elektronicznej i/lub komunikatorów internetowych;
 15. Usługi telefoniczne – Usługi określone w § 3 ust. 2 pkt 1 – 6) Regulaminu świadczone z wykorzystaniem telefonu;
 16. Wizyta – każdy zarezerwowany przez Pacjenta termin świadczenia Usług, niezależnie od sposobu w jaki Usługa ma taka ma być realizowana (stacjonarnie, online czy telefonicznie)

 

§ 2. Postanowienia Ogólne

 1. Umówienie się na Wizytę jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu i zawarciem Umowy.
 2. Regulamin określa:
 • zakres i zasady świadczenia Usług;
 • prawa i obowiązki Pacjenta, Gabinetu i Dietetyka;
 • zakres odpowiedzialności Gabinetu i Dietetyka;
 • sposób dokonywania płatności za Usługi;
 • zasady składania reklamacji i odstąpienia od Umowy;
 • zasady przechowywania dokumentacji
 • zasady przetwarzania ochrony danych osobowych
 1. Regulamin ma zastosowanie do wszystkich Pacjentów Gabinetu, ich prawnych opiekunów oraz osób im towarzyszących.
 2. Odpowiedzialność za przestrzeganie Regulaminu przez osoby towarzyszące Pacjentowi ponosi Pacjent lub jego opiekun prawny w przypadku Pacjentów małoletnich

 

§ 3. Zakres i zasady realizacji Usług

 1. Zakres Usług oferowanych przez Gabinet widnieje na stronie internetowej https://freshlife.com.pl/.
 2. Usługami świadczonymi przez Gabinet są:
 • wywiad żywieniowy – spotkanie z Dietetykiem mające na celu zebranie informacji o obecnym stanie zdrowia Pacjenta, wynikach badań laboratoryjnych, aktywności fizycznej, preferencjach i nawykach żywieniowych, alergiach, nietolerancjach pokarmowych, dolegliwościach przewodu pokarmowego lub innych dolegliwościach, przyjmowanych lekach i suplementach, przebytych chorobach i zabiegach oraz Analiza składu ciała i szczegółowe ich omówienie pod kątem ułożenia Planu żywieniowego;
 • konsultacja dietetyczna – spotkanie z Dietetykiem polegające na analizie problemu żywieniowego pod kątem ułożenia zaleceń, w razie potrzeby z analizą wyników badań krwi oraz, jeśli to możliwe, przeprowadzeniem analizy składu ciała;
 • wizyta kontrolna – spotkanie z Dietetykiem polegające na ocenie wprowadzonych zmian dietetycznych, ustaleniu kolejnych celów żywieniowych oraz, jeśli to możliwe, przeprowadzeniu analizy składu ciała;
 • Plan żywieniowy – ułożenie indywidualnego Planu żywieniowego wg potrzeb Pacjenta;
 • Pakiet Pro – Usługa składająca się z: wywiadu żywieniowego, opracowania zaleceń i materiałów edukacyjnych do pracy własnej, 2 wizyt kontrolnych;
 • Pakiet Standard – Usługa składająca się z wywiadu żywieniowego, opracowania zaleceń i Planu żywieniowego (jadłospisu) miesięcznego, 2 wizyt kontrolnych;
 • Pakiet VIP I – Usługa składająca się z: wywiadu żywieniowego, opracowania zaleceń i Planu żywieniowego (jadłospisu) miesięcznego, 2 wizyt kontrolnych, sesji ze specjalistą bodywork (2h);
 • pakiet VIP II -Usługa składająca się z: wywiadu żywieniowego, opracowania zaleceń i Planu żywieniowego (jadłospisu) miesięcznego, 2 wizyt kontrolnych, konsultacji z hipnoterapeutą (4h);
 • Analiza składu ciała
 1. Usługi realizowane są w Gabinecie przy Placu Weyssenhoffa 2 w Bydgoszczy.
 2. Usługi, o których mowa w ust. 2 pkt 1) – 6) mogą być realizowane jako Usługi on-line lub Usługi telefoniczne.
 3. Warunkiem skorzystania z Usług on-line lub Usług telefonicznych jest posiadanie przez Pacjenta komputera, urządzenia typu tablet, bądź innego urządzenia zawierającego oprogramowanie umożliwiające obsługę poczty e-mail oraz komunikatorów internetowych albo telefonu.
 4. Rejestracja Pacjenta odbywa się poprzez:
 • kontakt telefoniczny pod numerem 781-806-406,
 • pocztę elektroniczną: kontakt@freshlife.com.pl
 • portal www.znanylekarz.pl
 1. Wywiad żywieniowy trwa ok. 1,5 godziny. Wizyty kontrolne trwają ok. 60 minut, analiza składu ciała – ok. 15 minut. Istnieje możliwość wydłużenia czasu wizyty po wcześniejszym uzgodnieniu z Dietetykiem.
 2. Ilość wizyt kontrolnych ustalana jest w zależności od potrzeb Pacjenta;
 3. Plan żywieniowy jest przesyłany Pacjentowi pocztą e-mail w ciągu 7 dni roboczych od dnia konsultacji dietetycznej lub wywiadu żywieniowego oraz dostarczenia wyników badań krwi przez Pacjenta Dietetykowi. Dietetyk zastrzega sobie prawo zlecenia dodatkowych badań zdrowotnych, w tym badań krwi, w celu dokonania dokładnej analizy stanu zdrowia Pacjenta i sporządzenia Planu żywieniowego.
 4. Pacjent otrzymuje informację SMS o przesłaniu zaleceń i Planu żywieniowego z prośbą o potwierdzeniu otrzymania materiałów.
 5. Pakiety Usług, o których mowa w ust. 2 pkt 5 – 8) powyżej posiadają okres ważności wynoszący 2 miesiące licząc od dnia przesłania zaleceń i Planu żywieniowego. Po upływie tego okresu tracą swoją ważność i nie będą realizowane przez Gabinet i pozostałych specjalistów.
 6. Zakupionej Usługi konsultacji dietetycznej, wywiadu żywieniowego lub wizyty kontrolnej nie można wymienić na Usługę ułożenia planu żywieniowego, ani odwrotnie.
 7. Zakupiony Pakiet Usług może być wykorzystany tylko i wyłącznie przez osobę, z którą został przeprowadzony wywiad żywieniowy.
 8. Pacjent może się kontaktować z Dietetykiem poprzez:
 • adres mailowy kontakt@freshlife.com.pl – dietetyk zastrzega sobie, że odpowiedzi udziela do 2 dni roboczych,
 • numer telefonu 781806406 w Dni robocze w godzinach 10:00-18:00.
 1. Wnioski, opinie i zaświadczenia wydawane będą na wyraźną prośbę Pacjenta.

 

§ 4. Zakres uprawnień i zobowiązań Pacjenta

 1. Pacjent ma prawo do:
 • świadczenia Usług wyłącznie przez wykwalifikowany personel posiadający wykształcenie specjalistyczne;
 • konsultowania z Dietetykiem uzasadnionych wątpliwości dotyczących zakupionych Usług w sposób opisany w § 3 ust. 14;
 • złożenia reklamacji – na zasadach opisanych w § 7;
 • zmiany lub odwołania zarezerwowanego terminu skorzystania z wybranej Usługi, po wcześniejszym skontaktowaniu się z Gabinetem w sposób określony w § 3 ust. 14 i wyznaczeniu nowego terminu (dotyczy zmiany), przy czym taka zmiana lub odwołanie jest możliwe najpóźniej na 24 godziny dni przed umówionym pierwotnie terminem Wizyty, z zastrzeżeniem ust. 2 pkt 9 poniżej.
 1. Pacjent jest zobowiązany do:
 • korzystania z Usług zgodnie z Regulaminem i przepisami prawa;
 • opłacenia Usług zgodnie z Cennikiem i zasadami określonymi w § 6;
 • podania aktualnych i prawdziwych danych osobowych podczas wywiadu żywieniowego. W przypadku zmiany tych danych Pacjent jest zobowiązany do poinformowania o tym Dietetyka. W przypadku Pacjenta małoletniego obowiązek ten dotyczy też jego rodzica lub opiekuna prawnego;
 • zapoznania się z materiałami przygotowanymi przez Dietetyka i Przestrzegania jadłospisu i zaleceń bez ich modyfikacji, o ile nie zastrzeżono inaczej.
 • skonsultowania braku przeciwwskazań do zastosowania jadłospisu przed przystąpieniem do stosowania jadłospisu z lekarzem i prowadzenia regularnie spotkań kontrolnych w czasie stosowania diety;
 • wykonania badań wskazanych przez Dietetyka niezbędnych w celu wykonania Usługi;
 • punktualnego przybycia na umówioną Wizytę spotkanie. W przypadku spóźnienia Pacjenta czas Wizyty zostaje skrócony o czas, jaki Pacjent się spóźnił, a Pacjent jest zobowiązany do zapłaty całości wynagrodzenia za Usługę.
 • w przypadku braku możliwości stawienia się na umówioną wcześniej Wizytę – poinformować Dietetyka o tym fakcie odwołując Wizytę najpóźniej na 24 godziny przed planowym terminem; Gdy Pacjent ma wykupiony Pakiet Usług – wówczas może dokonać zmiany terminu wizyty kontrolnej na inny termin przypadający w okresie ważności Pakietu Usług – jednakże zamiany takiej może dokonać najpóźniej na 24 godziny przed planowanym terminem Wizyty.
 • w przypadku niepoinformowania Dietetyka o odwołaniu lub zmianie terminu Wizyty zgodnie z pkt 8) powyżej, Pacjent jest zobowiązany do poniesienia kosztów wizyty w wysokości 50% ceny za umówioną Usługę zgodnie z Cennikiem. W przypadku Usług opłaconych z góry Gabinet zwraca Pacjentowi połowę uiszczonej opłaty.
 • W przypadku Usług on-line i Usług telefonicznych – W sytuacji, gdy o ustalonej godzinie realizacji Usługi online lub telefonicznej oraz w okresie następnych 15 minut Pacjent nie skontaktuje się z Dietetykiem (lub nie odpowie na próby nawiązania kontaktu ze strony Dietetyka) będzie to oznaczać, że Usługa została prawidłowo wykonana, a Pacjentowi nie będzie przysługiwał zwrot uiszczonej opłaty.
 1. Pacjent przyjmuje do wiadomości, że:
 • konsultacje udzielane przez Dietetyka zawierają indywidualną interpretację stanu zdrowia Pacjenta i wyników badań opartą na założeniu, że Pacjent nie zataił jakichkolwiek wiadomości na swój temat i w wywiadzie żywieniowym oświadczył wyłącznie prawdę;
 • Usługi świadczone przez Gabinet nie dają gwarancji odniesienia skutku oczekiwanego przez Pacjenta, z uwagi na złożoność i wielość czynników mających wpływ na efekt usług dietetycznych;
 • niezastosowanie się lub wybiórcze stosowanie się do zaleceń udzielanych przez Dietetyka, a także zatajenie jakichkolwiek informacji lub podanie nieprawdy przez pacjenta może wpłynąć negatywnie na jego stan zdrowia lub w szczególnych przypadkach zagrażać jego życiu.

 

§ 5. Zakres zobowiązań i odpowiedzialności Dietetyka

 1. Dietetyk jest zobowiązany do zrealizowania Usług zgodnie z postanowieniami niniejszego Regulaminu.
 2. Dietetyk posiada stosowne uprawnienia do udzielania porad i informacji dietetycznych w zakresie oferowanych Usług.
 3. Dietetyk wykonuje Usługi przy zachowaniu należytej staranności w celu zapewnienia działania zgodnie z obwiązującymi w tym zakresie standardami wiedzy, z zastrzeżeniem, że Dietetyk nie bierze odpowiedzialności za efektywność wybranych przez Pacjenta Usług.
 4. Dietetyk zobowiązany jest do przestrzegania zasad etyki oraz poufności przekazanych przez Pacjenta informacji.
 5. Usługi świadczone przez Dietetyka mają charakter informacyjny i nie zastępują porady lekarskiej.
 6. Dietetyk ma prawo do odmowy wykonania Usług w przypadku, gdy:
 • zachodzi przypuszczenie, że Pacjent jest małoletni i nie posiada zgody rodzica lub opiekuna prawnego albo jest niepoczytalny;
 • zachowanie Pacjenta świadczy, iż jest on pod wpływem alkoholu, narkotyków, środków odurzających lub psychotropowych lub innych substancji o działaniu podobnym do wyżej wymienionych;
 • zachowanie Pacjenta jest obraźliwe lub narusza dobra osobiste Dietetyka, pracowników Gabinetu lub osób trzecich;
 • wykonanie Usługi naruszałoby powszechnie obowiązujące przepisy prawa, zasady etyki zawodowej lub stanowiłoby niedopuszczalną ingerencję w prawa osób trzecich;
 • wykonanie Usługi może zagrażać zdrowiu lub życiu Pacjenta, w tym u Pacjenta występują przeciwskazania do wykonania Usługi polegającej na wykonaniu analizy składu ciała, w postaci:
 1. rozrusznika serca,
 2. czynnej padaczki,

o których Pacjent lub jego rodzic lub opiekun prawny, jest każdorazowo zobowiązany poinformować przed wykonaniem analizy składu ciała.

 • Pacjent odmawia wykonania dodatkowych badań niezbędnych do prawidłowego wykonania Usługi;
 • pacjent odwołał wizytę trzykrotnie;
 • Pacjent narusza postanowienia określone w niniejszym Regulaminie;
 1. Dietetyk ma prawo do skrócenia czasu trwania konsultacji/wizyty w przypadku, gdy Pacjent spóźni się na umówioną godzinę. W takim przypadku Pacjent jest zobowiązany do uiszczenia całości wynagrodzenia zgodnie z Cennikiem.
 2. Dietetyk ani Gabinet nie ponoszą odpowiedzialności:
 • w przypadku podania nieprawdziwych danych osobowych przez Pacjenta;
 • w przypadku podania nieprawdziwych lub niepełnych danych dotyczących stanu zdrowia i innych informacji w ramach wywiadu żywieniowego niezgodnych ze stanem faktycznym;
 • przypadku niepoinformowania Dietetyka o zmianach dotyczących stanu zdrowia i zmiany przyjmowanych leków;
 • za skutki wynikające z niewłaściwego stosowania planu żywieniowego, zaleceń oraz suplementacji niezgodnych z wytycznymi przekazanymi przez Dietetyka;
 • za brak uzyskania przez Pacjenta oczekiwanych rezultatów po zastosowaniu zamówionego Planu żywieniowego i zaleceń, gdyż ze względu na uwarunkowania genetyczne, indywidualne predyspozycje oraz inne czynniki osobnicze efekty mogą być one inne niż spodziewane.

 

§ 6. Płatności

  1. Aktualne ceny Usług określone są w Cenniku zamieszczonym na stronie https://freshlife.com.pl/
  2. Płatności za Usługi wykonane w Gabinecie dokonuje się po zakończonym spotkaniu, gotówką lub kartą płatniczą.
  3. Płatności za Usługi on-line i Usługi telefoniczne dokonuje się przed wykonaniem Usługi przelewem na numer rachunku bankowego podany Pacjentowi w e-mailu, nie później niż 3 dni przed umówionym terminem wizyty.
  4. Niedokonanie płatności za Usługi on-line lub Usługi telefoniczne w terminie wskazanym w ust. 3 jest równoznaczne z anulowaniem zarezerwowanego terminu Usługi.
  5. Pacjent, który uiścił opłatę za Usługę ma prawo do otrzymania rachunku lub innego stosownego dokumentu księgowego.

 

§ 7. Reklamacje

 1. Pacjent ma możliwość złożenia reklamacji, jeśli proponowane Usługi nie są zrealizowane przez Dietetyka zgodnie z zasadami obowiązującego Regulaminu.
 2. Reklamacje należy złożyć w terminie 7 dni licząc od dnia wykonania Usługi podlegającej reklamacji.
 3. Reklamację można złożyć w formie elektronicznej pod adresem e-mail: kontakt@freshlife.com.pl lub pisemnie na adres: ul. Plac Weyssenhoffa 2/6, 85-072 Bydgoszcz.
 4. Reklamacja winna zawierać imię i nazwisko Pacjenta, nazwę i datę Usługi do jakiej się odnosi oraz zakres reklamacji i przyczyny jej zgłoszenia oraz dane kontaktowe zgłaszającego. Podane informacje będą służyły ułatwieniu oraz przyspieszeniu rozpatrzenia reklamacji przez Usługodawcę.
 5. Reklamacje będą rozpatrywane w ciągu 14 dni od momentu otrzymania zgłoszenia, po czym odpowiedź zostanie udziela poprzez zwrotną wiadomość e-mail do zgłaszającego lub w inny poddany przez niego sposób.
 6. Zaniechanie udzielenia odpowiedzi na reklamację traktowane jest jako uwzględnienie reklamacji.
 7. W przypadku odrzucenia reklamacji pacjent ma prawo dochodzenia swoich roszczeń na drodze postępowania sądowego.

 

§ Odstąpienie od Umowy zawartej na odległość

 1. Pacjent ma prawo odstąpić od Umowy zawartej na odległość (przez telefon lub za pośrednictwem poczty e-mail lub portalu znanylekarz.pl) w terminie 14 dni od dnia zawarcia umowy, z zastrzeżeniem następnych postanowień niniejszego paragrafu. Uprawnienie do odstąpienia od umowy nie dotyczy Umów zawieranych w Gabinecie.
 2. W przypadku skorzystania z Usługi, świadczenie Gabinetu uznaje się za spełnione, a Pacjent traci prawo do odstąpienia od umowy (art. 38 pkt 1 ustawy o prawach konsumenta), co Pacjent przyjmuje do wiadomości wyrażając zgodę na akceptację niniejszego Regulaminu.
 3. Pacjent nie może odstąpić od umowy, której przedmiotem jest Plan żywieniowy przygotowany w celu zaspokojenia zindywidualizowanych potrzeb żywieniowych i zdrowotnych Pacjenta (art. 38 pkt 3 ustawy o prawach konsumenta).
 4. W przypadku odstąpienia od Umowy, której przedmiotem jest Pakiet Usług – Pacjent ma obowiązek zapłaty za Usługę wykonaną do chwili odstąpienia. Zapłata następuje proporcjonalnie do zakresu wykonanej Usługi z uwzględnieniem cen wynikających z Cennika. Jeżeli częścią Pakietu Usług jest Plan żywieniowy – możliwość odstąpienia od umowy jest wyłączona w tym zakresie, zgodnie w ust. 3.
 5. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, Pacjent powinien złożyć jednoznaczne oświadczenie i przesłać je na adres: kontakt@freshlife.com.pl. Gabinet niezwłocznie potwierdza otrzymanie informacji.
 6. Dla zachowania terminu do odstąpienia od umowy, wystarczy, aby informacja dotyczącą wykonania prawa odstąpienia od umowy została wysłana przed upływem terminu do odstąpienia od umowy.
 7. W przypadku odstąpienia od umowy Gabinet zwraca Pacjentowi otrzymane od Pacjenta płatności w terminie 14 dni od dnia, w którym Gabinet został poinformowany o decyzji o wykonaniu prawa odstąpienia od niniejszej umowy, z zastrzeżeniem ust 4.
 8. Akceptując niniejszy Regulamin Pacjent wyraża zgodę na rozpoczęcie świadczenia Usług przed upływem terminu do złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy (dotyczy wizyt przypadających w okresie do 14 dni od dnia rezerwacji wizyty).

§ 9. Poufność i przechowywanie dokumentacji

 1. Dietetyk ma obowiązek zachowania w tajemnicy wszelkich informacji, które nabył w związku ze świadczeniem Usług. Obowiązek ten nie jest ograniczony czasowo.
 2. Dietetyk zobowiązany jest do zachowania tajemnicy w zakresie wynikającym z obowiązujących przepisów prawa oraz Kodeksu etyki zawodowej dietetyka.
 3. Karty Pacjenta zawierające m.in. dane osobowe, wywiad żywieniowy, a także wyniki analiz składu ciała przechowywane będą przez czas niezbędny do wykonania Usług, nie dłużej niż do 3 lat od zakończenia świadczenia Usług na rzecz Pacjenta.
 4. Karty Pacjenta, o których mowa w ust. 3 są przechowywane w sposób uniemożliwiający dostęp do nich przez osoby nieupoważnione.
 5. Po upływie okresu wskazanego w ust. 3 dokumentację poddaje się zniszczeniu lub wydaje Pacjentowi.

 

§ 10. Ochrona danych osobowych

  1. Administratorem Danych osobowych Pacjentów przetwarzanych w związku ze świadczeniem Usług jest Gabinet Dietetyczny FreshLife Anna Domańska, Plac Weyssenhoffa 2/6, 85-072 Bydgoszcz, NIP 6922342746.
  2. Podstawy przetwarzania Danych osobowych Pacjenta:
 • przetwarzanie danych osobowych jest niezbędne do wykonania umowy o świadczenie Usług (zgodnie z art. 6 ust. 1 pkt b RODO),
 • przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze – wystawienie faktury za zakupione Usługi oraz wykazanie jej w prowadzonej przez Gabinet dokumentacji księgowej (zgodnie z art. 6 ust. 1 pkt c RODO),
 • w przypadku wyrażenia zgody przez Klienta na otrzymywanie treści marketingowych (zgodnie z art. 6 ust. 1 pkt a RODO),
 • przetwarzanie jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora – np. w celu rozpatrywania reklamacji dotyczących Usług, w celu dochodzenia należności za Usługi (zgodnie z art. 6 ust. 1 pkt f RODO)
  1. Odbiorcami Danych osobowych Pacjenta mogą być:
   • organy władzy publicznej, podmioty wykonujące zadania publiczne lub działającym na zlecenie organów władzy publicznej, w zakresie wynikającym z przepisów prawa powszechnie obowiązującego,
   • podmioty przetwarzające dane osobowe w imieniu Administratora na podstawie umowy o powierzenie przetwarzania danych osobowych w celu prowadzenia przez Administratora działalności gospodarczej zgodnie z powszechnie obowiązującymi przepisami, np. podwykonawcy, usługodawcy (księgowość, IT),
  2. Dane osobowe Pacjentów nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany oraz nie będą podlegały profilowaniu.
  3. Pacjentowi przysługują następujące uprawnienia w związku z przetwarzaniem danych osobowych:
   • prawo dostępu do Danych osobowych,
   • prawo do sprostowania, usunięcia bądź ograniczenia przetwarzania danych osobowych,
   • prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Danych osobowych,
   • prawo do przenoszenia Danych osobowych,
   • prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych),
   • prawo do odwołania zgody na przetwarzanie Danych osobowych w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych.
  4. Podanie Danych osobowych jest dobrowolne, aczkolwiek niepodanie wskazanych w Regulaminie danych osobowych niezbędnych do zawarcia umowy o świadczenie usług dietetycznych skutkuje brakiem możliwości zawarcia oraz wykonania niniejszej umowy.
  5. Dane osobowe Pacjenta pozyskane w związku z zawarciem Umowy niezbędne do dochodzenia roszczeń przez Administratora – będą przetwarzane do końca okresu przedawnienia ewentualnych roszczeń wynikających z Umowy, a w przypadku ewentualnego wszczęcia postępowania sądowego – do czasu prawomocnego zakończenia takiego postępowania;
  6. Administrator nie zamierza przekazywać danych osobowych Klientów poza kraje Europejskiego Obszaru Gospodarczego bądź do organizacji międzynarodowych.
  7. W razie wątpliwości bądź w celu wykonania przysługujących Pacjentowi uprawnień należy kontaktować się:
   • drogą mailową na adres email: kontakt@freshlife.com.pl
   • drogą pocztową na adres: Plac Weyssenhoffa 2/6, 85-072 Bydgoszcz

 

§ 11. Postanowienia końcowe

 1. Gabinet zastrzega sobie prawo do dokonywania zmian Regulaminu oraz zmian Cennika poprzez opublikowanie nowego Regulaminu lub Cennika na stronie internetowej Gabinetu https://freshlife.com.pl/. Zmiany Regulaminu i Cennika wchodzą w życie z dniem opublikowania ich na w/w stronie internetowej.
 2. Do umów zawartych przed dniem dokonania zmiany Regulaminu stosuje się Regulamin obowiązujący w dacie zawarcia umowy.
 3. W sprawach nieuregulowanych w niniejszym Regulaminie mają zastosowanie powszechnie obowiązujące przepisy prawa.
 4. Niniejszy Regulamin wchodzi w życie z chwilą opublikowania na stronie internetowej https://freshlife.com.pl/.

 

Bydgoszcz, dnia 27.01.2021 r.

Witaj!

Witaj!

Na tej stronie znajdziesz zasady przetwarzania danych osobowych oraz wykorzystywania plików cookies w związku z korzystaniem ze strony internetowej https://freshlife.com.pl

Administratorem strony jest Anna Domańska, Gabinet Dietetyczny FreshLife, Plac Weyssenhoffa 2/6, Bydgoszcz, NIP 6922342746

W razie pytań związanych z polityką prywatności, proszę o wiadomość na adres kontakt@freshlife.com.pl

Najważniejsze zasady

 1. Zapisując się do newslettera czy kontaktując się ze mną, przekazujesz mi swoje dane osobowe, a ja gwarantuję Ci, że Twoje dane pozostaną poufne, bezpieczne i nie zostaną udostępnione jakimkolwiek podmiotom trzecim bez Twojej wyraźnej zgody.
 2. Powierzam przetwarzanie danych osobowych tylko sprawdzonym i zaufanym podmiotom świadczącym usługi związane z przetwarzaniem danych osobowych.
 3. Zapewniamy możliwość korzystania z funkcji społecznościowych, takich jak udostępnianie treści w serwisach społecznościowych oraz subskrypcja profilu społecznościowego. Korzystanie z tych funkcji może wiązać się z wykorzystywaniem plików cookies administratorów serwisów społecznościowych takich jak Facebook, Instagram, Znany Lekarz
 4. Wykorzystujemy pliki cookies własne w celu prawidłowego działania strony.

 

Szczegółowe zasady

Cele, podstawy prawne oraz okres przetwarzania danych osobowych wskazane są odrębnie w stosunku do każdego celu przetwarzania danych (patrz: opis poszczególnych celów przetwarzania danych osobowych poniżej).

Uprawnienia. RODO przyznaje Ci następujące potencjalne uprawnienia związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych:

 • prawo dostępu do danych osobowych,
 • prawo do sprostowania danych osobowych,
 • prawo do usunięcia danych osobowych,
 • prawo do ograniczenia przetwarzania danych osobowych,
 • prawo do wniesienia sprzeciwu co do przetwarzania danych osobowych,
 • prawo do przenoszenia danych,
 • prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego,
 • prawo do odwołania zgody na przetwarzanie danych osobowych, jeżeli takową zgodę wyraziłeś.

Zasady związane z realizacją wskazanych uprawnień zostały opisane szczegółowo w art. 16 – 21 RODO.

Podkreślamy, że jedno z uprawnień wskazanych powyżej przysługuje Ci zawsze – jeżeli uznasz, że przy przetwarzaniu Twoich danych osobowych dopuszczę się naruszenia przepisów o ochronie danych osobowych, masz możliwość wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych).

Podany powyżej adres e-mail możesz wykorzystać w razie jakichkolwiek pytań związanych z przetwarzaniem Twoich danych osobowych.

Bezpieczeństwo. Gwarantuję Ci poufność wszelkich przekazanych mi danych osobowych. Zapewniam podjęcie wszelkich środków bezpieczeństwa i ochrony danych osobowych wymaganych przez przepisy o ochronie danych osobowych. Dane osobowe są gromadzone z należytą starannością i odpowiednio chronione przed dostępem do nich przez osoby do tego nieupoważnione.

Odbiorcy danych. Twoje dane mogą być przetwarzane przez moich podwykonawców, czyli podmiotów, z których usług korzystam przy przetwarzaniu danych oraz świadczeniu na Twoją rzecz usług czy realizacji zleceń.

MailerLite.com – w celu korzystania z systemu mailingowego, w którym przetwarzane są Twoje dane, jeżeli zapisałeś się do newslettera,

Wszystkie podmioty, którym powierzam przetwarzanie danych osobowych gwarantują stosowanie odpowiednich środków ochrony i bezpieczeństwa danych osobowych wymaganych przez przepisy prawa.

Twoje dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowny ani nie będę podlegały profilowaniu.

Newsletter. Jeżeli chcesz zapisać się do newslettera, musisz przekazać mi swój adres e-mail za pośrednictwem formularza zapisu do newslettera. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne, by zapisać się do newslettera.

Dane przekazane mi podczas zapisu do newslettera wykorzystywane są w celu przesyłania Ci newslettera, a podstawą prawną ich przetwarzania jest Twoja zgoda (art. 6 ust. 1 lit. a RODO) wyrażona podczas zapisywania się do newslettera.

Dane będą przetwarzane przez czas funkcjonowania newslettera, chyba że wcześniej zrezygnujesz z jego otrzymywania, co spowoduje usunięcie Twoich danych z bazy.

W każdej chwili możesz sprostować swoje dane zapisane w bazie newsletterowej, jak również zażądać ich usunięcia, rezygnując z otrzymywania newslettera. Przysługuje Ci również prawo do przenoszenia danych, o którym mowa w art. 20 RODO.

Kontakt e-mailowy. Kontaktując się z nami za pośrednictwem poczty elektronicznej, w sposób naturalny przekazujesz mi swój adres e-mail jako adres nadawcy wiadomości. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne, by nawiązać kontakt. Ponadto, w treści wiadomości możesz zawrzeć również dobrowolnie inne dane osobowe, np. imię i nazwisko, adres.

Twoje dane są w tym przypadku przetwarzane w celu kontaktu z Tobą, a podstawą przetwarzania jest art. 6 ust. 1 lit. a RODO, czyli Twoja zgoda wynikające z zainicjowania ze mną kontaktu. Podstawą prawną przetwarzania po zakończeniu kontaktu jest usprawiedliwiony cel w postaci archiwizacji korespondencji na potrzeby wewnętrzne (art. 6 ust. 1 lit. c RODO).

Treść korespondencji może podlegać archiwizacji i nie jestem w stanie jednoznacznie określić, kiedy zostanie usunięta. Masz prawo do domagania się przedstawienia historii korespondencji, jaką ze mną prowadziłeś (jeżeli podlegała archiwizacji), jak również domagać się jej usunięcia, chyba że jej archiwizacja jest uzasadniona z uwagi na nadrzędne interesy, np. obrona przed potencjalnymi roszczeniami z Twojej strony.

Świadczenie Usług dietetycznych. W przypadku, gdy zdecydujesz się na korzystanie z naszych usług dietetycznych, Twoje dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z  zasadami określonymi w Regulaminie Świadczenia Usług Dietetycznych udostępnionym na stronie internetowej https://freshlife.com.pl

Pliki cookies

Moja strona, podobnie jak niemal wszystkie inne strony internetowe, wykorzystuje pliki cookies.

Cookies to niewielkie informacje tekstowe, przechowywane na Twoim urządzeniu końcowym (np. komputerze, tablecie, smartfonie), które mogą być odczytywane przez nasz system teleinformatyczny (cookies własne) lub system teleinformatyczny podmiotów trzecich (cookies podmiotów trzecich).

Niektóre używane przeze mnie cookies są usuwane po zakończeniu sesji przeglądarki internetowej, tzn. po jej zamknięciu (tzw. cookies sesyjne). Inne cookies są zachowywane na Twoim urządzeniu końcowym i umożliwiają mi rozpoznanie Twojej przeglądarki przy kolejnym wejściu na stronę (trwałe cookies).

Więcej szczegółów znajdziesz poniżej.

Zgoda na cookies. Podczas pierwszej wizyty na stronie wyświetlana jest Ci informacja na temat stosowania plików cookies. Dzięki specjalnemu narzędziu masz możliwość zarządzania plikami cookies z poziomu strony. Ponadto, zawsze możesz zmienić ustawienia cookies z poziomu swojej przeglądarki albo w ogóle usunąć pliki cookies. Przeglądarki zarządzają ustawieniami cookies na różne sposoby. W menu pomocniczym przeglądarki internetowej znajdziesz wyjaśnienia dotyczące zmiany ustawień cookies.

Pamiętaj, że wyłączenie lub ograniczenie obsługi plików cookies może powodować trudności w korzystaniu ze strony, jak również z wielu innych stron internetowych, które stosują cookies.

Cookies podmiotów trzecich. Moja strona, podobnie jak większość współczesnych stron internetowych, wykorzystuje funkcje zapewniane przez podmioty trzecie, co wiąże się z wykorzystywaniem plików cookies pochodzących od podmiotów trzecich.

Narzędzia społecznościowe. Na naszych stronach internetowych używane są wtyczki i inne narzędzia społecznościowe udostępniane przez serwisy społecznościowe, takie jak Facebook, Instagram, Znany Lekarz.

Wyświetlając moją stronę internetową, zawierającą taką wtyczkę, Twoja przeglądarka nawiąże bezpośrednie połączenie z serwerami administratorów serwisów społecznościowych (usługodawców). Zawartość wtyczki jest przekazywana przez danego usługodawcę bezpośrednio do Twojej przeglądarki i integrowana ze stroną. Dzięki tej integracji usługodawcy otrzymują informację, że Twoja przeglądarka wyświetliła moją stronę, nawet jeśli nie posiadasz profilu u danego usługodawcy czy nie jesteś u niego akurat zalogowany. Taka informacja (wraz z Twoim adresem IP) jest przez Twoją przeglądarkę przesyłana bezpośrednio do serwera danego usługodawcy (niektóre serwery znajdują się w USA) i tam przechowywana.

Jeśli zalogowałeś się do jednego z serwisów społecznościowych, to usługodawca ten będzie mógł bezpośrednio przyporządkować wizytę na mojej stronie do Twojego profilu w danym serwisie społecznościowym.

Jeśli użyjesz danej wtyczki, np. kilkając w przycisk „Lubię to” lub „Udostępnij”, to odpowiednia informacja zostanie również przesłana bezpośrednio na serwer danego usługodawcy i tam zachowana.

Ponadto, informacje te zostaną opublikowane w danym serwisie społecznościowym i ukażą się osobom dodanym jako Twoje kontakty. Cel i zakres gromadzenia danych oraz ich dalszego przetwarzania i wykorzystania przez usługodawców, jak również możliwość kontaktu oraz Twoje prawa w tym zakresie i możliwość dokonania ustawień zapewniających ochronę Twojej prywatności zostały opisane w polityce prywatności poszczególnych usługodawców.

Jeśli nie chcesz, aby serwisy społecznościowe przyporządkowywały dane zebrane w trakcie odwiedzin na mojej stronie internetowej bezpośrednio Twojemu profilowi w danym serwisie, to przed wizytą na stronie musisz się wylogować z tego serwisu. Możesz również całkowicie uniemożliwić załadowanie na stronie wtyczek stosując odpowiednie rozszerzenia dla Twojej przeglądarki, np. blokowanie skryptów.

Logi serwera

Korzystanie ze strony wiąże się z przesyłaniem zapytań do serwera, na którym przechowywana jest strona. Każde zapytanie skierowane do serwera zapisywane jest w logach serwera.

Logi obejmują m.in. Twój adres IP, datę i czas serwera, informacje o przeglądarce internetowej i systemie operacyjnym z jakiego korzystasz. Logi zapisywane i przechowywane są na serwerze.

Dane zapisane w logach serwera nie są kojarzone z konkretnymi osobami korzystającymi ze strony i nie są wykorzystywane przeze mnie w celu Twojej identyfikacji.

Logi serwera stanowią wyłącznie materiał pomocniczy służący do administrowania stroną, a ich zawartość nie jest ujawniana nikomu poza osobami upoważnionymi do administrowania serwerem.

 .