WYWIAD

To spotkanie trwające 1,5 godziny. Zbieram informacje na temat chorób, stosowanych leków, suplementów, trybu życia (pracy, wypoczynku, snu, używek), aktywności fizycznej, dotychczasowego sposobu żywienia, preferencji. Wykonuję analizę składu ciała na analizatorze InBody 220. Przekazuję wstępne zalecenia. Wywiad pomaga mi dobrać narzędzia pracy i ustalić dalszy plan spotkań. Jest ujęty w każdym pakiecie. Może być też przeprowadzony on-line za pośrednictwem rozmowy telefonicznej, wideorozmowy, programu Skype lub narzędzi proponowanych w portalu znanylekarz. Przeczytaj jak przygotować się do pierwszego spotkania. Efektem wywiadu jest zindywidualizowany zestaw zaleceń z planem treningowym, wysyłany mailem do klienta.

Koszt 150 zł

JADŁOSPIS

Atutem gabinetu są tzw. jadłospisy „handmade” – przemyślane i maksymalnie możliwie dostosowane do pacjenta.  Razem z dietetyczką Moniką Lodwik analizujemy wywiad i dobieramy przepisy i produkty. Dietetyczny program komputerowy jest tylko dodatkową pomocą. Potrawy są przetestowane, zgodne z preferencjami, często bardzo proste i szybkie w wykonaniu. Napoczęte produkty się nie marnują. Przygotowywane jadłospisy wystarczają na ok 1 miesiąc stosowania, następnie są aktualizowane. Dobierane są indywidualnie na pierwszym spotkaniu. Dostępne są 3 rodzaje:

 1. 30 przepisów kulinarnych do wyboru, podzielonych na ustalone w wywiadzie posiłki (śniadania, obiady itd.);  zawiera listę zamienników, gramatury, miary domowe, receptury
 2. Porcjowany – do samodzielnego intuicyjnego planowania i przygotowywania potraw, zawiera porcje różnych produktów podzielonych na grupy: zbożową, warzywno-owocową, białkową, tłuszczową, dołączona jest także lista zamienników, gramatury, miary domowe, przykładowe potrawy
 3. Z 3 opcjami – 4 jadłospisy do powtarzania, z możliwością wyboru 3 potraw na każdy posiłek, zawiera listę zamienników, gramatury, miary domowe, receptury

Koszt 100 zł

 

 

W razie potrzeby układane są też jadłospisy 1- i 2-tygodniowe oraz inne wedle pomysłu klienta (cena jest określana indywidualnie).

SPOTKANIA KONTROLNE

 1. Są nieodłącznym elementem procesu zmian w odżywianiu. Odbywają się co ok 2-3 tygodnie, trwają 60 minut. To wspólna analiza dotychczasowej realizacji planu, jego trudności, zaproponowanie rozwiązań i celów krótkoterminowych. Pod koniec spotkania przeprowadzana jest analiza składu ciała. Klient otrzymuje podsumowanie spotkania z zaleceniami, opisem dotychczasowych sukcesów i wspólnie ustalonym planem działania. W zależności od potrzeb wykorzystywane są również inne narzędzia jak:
  • Dzienniczek Diety,
  • Dziennik Samoobserwacji,
  • Karta Pomiaru Zmian,
  • Checklista

  Koszt 100zł

KONSULTACJE DIETETYCZNE

Cykl godzinnych spotkań, których ilość i przebieg ustalane są indywidualnie. Niekiedy już jedna konsultacja potrafi rozwiązać problem nurtujący klienta. Są to też spotkania o charakterze psychodietetycznym. Konsultacje mogą być też przeprowadzone w trybie on-line.

Koszt 100 zł

ANALIZA SKŁADU CIAŁA

Badanie składu ciała z wykorzystaniem bioimpedancji medycznej na analizatorze inBod 220.  Spotkanie trwa 15 minut, klient otrzymuje wydruk wyników z omówieniem.

Koszt: 30zł

Oferta pakietów

Pakiet PRO

300 zł Oszczędzasz 50 zł!

 • Wywiad żywieniowy, 1,5h
 • Materiały edukacyjne do pracy własnej
 • 2 konsultacje, co 2 tygodnie, po 1h

 

 

+prezent! Checklista najważniejszych zadań

dieta lekkostrawna

Pakiet STANDARD

380 zł Oszczędzasz 70 zł!

 • Wywiad żywieniowy, 1,5h
 • Jadłospis miesięczny, zalecenia żywieniowe
 • 2 konsultacje, po 1h

 

 

 

+ prezent! E-book z poradami i przepisami kulinarnymi, checklista

dieta odchudzająca

Pakiet VIP I

600zł Oszczędzasz 90zł!

 • Wywiad żywieniowy, 1,5h
 • Jadłospis miesięczny, zalecenia żywieniowe
 • 2 konsultacje, po 1h
 • Sesja ze specjalistą bodywork, 2h

 

+ prezent! E-book z poradami i przepisami kulinarnymi, checklista

Pakiet VIP II

750zł Oszczędzasz 100zł!

 • Wywiad żywieniowy, 1,5h
 • Jadłospis miesięczny, zalecenia żywieniowe
 • 2 konsultacje, po 1h
 • Konsultacja z hipnoterapeutą, 4h

 

+ prezent! E-book z poradami i przepisami kulinarnymi, checklista

Łącząc usługi płacisz mniej!

O wyborze danego pakietu możesz zdecydować na wywiadzie żywieniowym, ponieważ wchodzi on w skład każdego z nich.

Pakiety

Pakiet jest dla osób, które nie potrzebują pracy z jadłospisem. Początkowo na spotkaniach analizie poddany jest dotychczasowy jadłospis i przy wspólnie wypracowanej strategii wprowadzane są do niego stopniowe zmiany. Klient jednocześnie otrzymuje materiały edukacyjne oraz zindywidualizowane zalecenia z planem treningowym do wdrażania w życiu codziennym.
Taki sposób wprowadzania zmian zmniejsza napięcie wywołane stosowaniem jadłospisu. Płynnie można przejść z niekorzystnych do korzystnych nawyków. Jednak osiągnięcie celu może (ale nie musi) być bardziej rozłożone w czasie.
Może byś stosowany w niektórych chorobach, w nadwadze, otyłości i niedowadze.

Cel:
Aktywne, stopniowe przetwarzanie aktualnego jadłospisu z dostosowaniem do potrzeb zdrowotnych
Środki: materiały edukacyjne, zalecenia, plan treningowy, dzienniczek diety.
Cena:
300zł – Oszczędzasz 50zł przy wyborze pakietu
Kolejne 2 konsultacje do wykorzystania w ciągu 2 miesięcy: 160zł

Do pakietu obok wywiadu dołączony jest jadłospis, którego forma dobierana jest pod koniec wywiadu żywieniowego. Może to być zestaw przepisów, jadłospis porcjowany, jadłospis z 3 opcjami do wyboru. Nie jestem zwolenniczką narzucanych jadłospisów, jednak na życzenie pacjenta, też takie układam. Do pakietu dołączone są zindywidualizowane zalecenia z planem treningowym, ustalana jest strategia zmian nawyków żywieniowych. Na konsultacjach omawiamy przebieg procesu.
Pakiet jest bardziej uniwersalny, może być wybierany w chorobach takich jak cukrzyca, niedoczynność tarczycy, anemia, choroba jelita drażliwego, oraz przez osoby z nadwagą, otyłością, niedowagą, przez sportowców, kobiety w ciąży i karmiące

Cel:
wspomaganie zmian w odżywianiu indywidualnym jadłospisem
Środki: 1 z 3 form jadłospisów do wyboru, zestaw zaleceń żywieniowych, plan treningowy
Cena:
380zł – Oszczędzasz 70zł! przy wyborze pakietu
Kolejny jadłospis miesięczny i 2 konsultacje do wykorzystania w ciągu 2 miesięcy: 240zł

To pakiet Standard rozszerzony o usługę pracy z ciałem – bodywork. Spotkanie z Justyną Prucnal pomaga wejść w proces dietoterapii. Dzięki czemu klient jest w stanie bardziej wczuć się w swoje potrzeby, pobudzić intuicję, pokonać wewnętrzne ograniczenia. Hasło przewodnie sesji to „Moment mocy jest teraz”, składa się ona z rozmowy terapeutycznej, coachingowej i holistycznej pracy z ciałem MA-URI. Tu dowiesz się więcej…

Cel:
Wspomaganie zmian w odżywianiu indywidualnym jadłospisem i pracą mentalną
Środki: 1 z 3 form jadłospisów do wyboru, zestaw zaleceń żywieniowych, plan treningowy, sesja bodywork jako przygotowanie do procesu zmiany i rozpoznanie ewentualnych blokad, praca nad przekonaniami.
Cena:
600 zł – Oszczędzasz 90 zł! przy wyborze pakietu
Kolejny jadłospis miesięczny, 2 konsultacje do wykorzystania w ciągu 2 miesięcy, 1 sesja bodywork 2h: 460zł

Przeczytaj więcej o sesjach bodywork…

To pakiet Standard rozszerzony o sesję z hipnoterapeutą. Joanna Cysdorf wprowadza ciało w stan pełnego rozluźnienia zachęcając umysł do pracy na pełnych obrotach. Klient nie śpi, ma nad wszystkim kontrolę. Budzi swoją intuicję, odnajduje źródło problemów, ustala nowe wzorce, co bardzo pomaga w kształtowaniu dobrych nawyków żywieniowych.

 

Cel:
Wspomaganie zmian w odżywianiu indywidualnym jadłospisem i pracą mentalną
Środki: 1 z 3 form jadłospisów do wyboru, zestaw zaleceń żywieniowych, plan treningowy, sesja hipnozy pod kątem rozpoznania własnych ograniczających przekonań związanych np. z odchudzaniem, pracy nad nimi, odnalezieniem i pokonaniem źródła problemu
Cena:
750 zł – Oszczędzasz 100 zł przy wyborze pakietu.
Kolejny jadłospis miesięczny , 2 konsultacje dietetyczne do wykorzystania w ciągu 2 miesięcy oraz 2 sesje hipnozy po 1,5h: 540zł

O tym, czym jest hipnoza przeczytasz tutaj…

Zarówno ja jak i moi podopieczni korzystamy z hipnoterapii jak i sesji bodywork. Dlatego ujęłam je w pakietach, bo wiem jak są pomocne. Z Justyną i Asią pracujemy w tym samym miejscu i tworzymy zespół, który chce Tobie pomóc w sposób holistyczny, całościowy.

Inne usługi

Wizyta dietetyka w domu klienta to bezpośrednia okazja do oceny sposobu żywienia: analiza produktów, przyrządzanych potraw, jadłospisu rodziny, pomoc w planowaniu i zakupach, prezentacja przyrządzania określonych potraw z dostosowaniem do występujących jednostek chorobowych. To także rozwiązanie dla osób nie mających możliwości dotarcia do gabinetu – zbierany jest wywiad i ustalany jest indywidualny sposób żywienia.
Koszt 200zł (na terenie Bydgoszczy, poza Bydgoszczą cena ustalana indywidualnie)

Voucher może być formą prezentu dla drugiej osoby. Przygotowywany jest indywidualnie pod wybraną usługę. Wysyłany mailowo, pocztą lub do odbioru osobistego.
Kulinarne

Warsztaty mogą być organizowane przeze mnie lub na zlecenie klienta. Zazwyczaj dotyczą określonej tematyki, może to być przykładowo nauka, przygotowanie i konsumpcja potraw:

 • o działaniu zmniejszającym apetyt na słodycze
 • balansujących codzienną dietę
 • kuchni wegańskiej i wegetariańskiej
 • w diecie odchudzającej
 • w diecie sportowej
 • zawierających składniki o określonym wpływie na organizm (np. korzystne dla serca, urody, umysłu)

Aktualne terminy są prezentowane w mediach społecznościowych.

Edukacyjne
Dla grup 8-12 osobowych (w tym również dla rodzin); to nauka zdrowego odżywiania połączona z określonym tematem (np. w odchudzaniu, w sporcie, w ciąży, w hiperlipidemiach), podzielona na 4-5 spotkań co 1,5-2 tygodnie, w trakcie których uczestnicy pracują nad swoim sposobem żywienia wg wskazówek uzyskanych na spotkaniu oraz w otrzymanych materiałach, dzielą się doświadczeniem, korzystają ze wsparcia.

Aktualne terminy są prezentowane w mediach społecznościowych.

Gotowanie z dietetykiem: 2 godziny praktycznej edukacji o produktach i przygotowanie smacznych posiłków. Pokazanie jak szybko można przygotować coś zdrowego oraz jak wykorzystać nowe produkty. Przykładowa tematyka: przekąski do pracy, szybki obiad na kilka dni, pożywne śniadania, kuchnia bez glutenu, zdrowe słodycze, 5 posiłków w 45 minut, zdrowe dodatki do pieczywa, wzmacniające koktajle.

Koszt: 250zł (z dojazdem do klienta na terenie Bydgoszczy, bez kosztu produktów)

Dla pacjenta

Pierwsze spotkanie trwa 1,5h godziny. Na wywiadzie zbieram informacje dotyczące trybu życia, stanu zdrowia, nawyków, preferencji. Można przynieść jadłospis z ostatnich 4 dni (zjadane produkty z miarami domowymi lub gramaturami, godziny spożycia, przekąski, wypijane płyny) oraz zastanowić się nad lubianymi i nielubianymi produktami.

Ponadto pod kątem analizy składu ciała wskazane jest, aby ostatni posiłek był zjedzony na 2-3 godziny przed spotkaniem. Analizy nie można przeprowadzić też w pierwszych dwóch dniach miesiączki, bo przyczynia się do błędu pomiarowego.

Na spotkaniu omawiane są badania laboratoryjne. Idealnie, jeśli były wykonane w ostatnich 3 miesiącach. Podstawowe to:

 • morfologia krwi
 • lipidogram: cholesterol całkowity, HDL, LDL, trójglicerydy
 • kreatynina, Aspat, Alat
 • glukoza

Dodatkowo w zależności od indywidualnych wskazań może zajść potrzeba oceny poziomu 25(OH)D3, TSH, kwasu moczowego, CRP, żelaza, ferrytyny, witaminy B12, insuliny, wykonania testu obciążenia glukozą. Jeśli masz wątpliwości, czy Twoje wyniki są wystarczające skontaktuj się ze mną przed wizytą.

W cenie pierwszego spotkania otrzymujesz zestaw zaleceń żywieniowych.

Na kolejne spotkania w ramach trwającej dietoterapii warto przychodzić również 2-3 godziny po posiłku. Ważne jest też, aby mieć ze sobą przekazany wcześniej zestaw zaleceń i jadłospis. Dobrą metodą jest prowadzenie dzienniczka samoobserwacji, w którym można opisywać różnego rodzaju odczucia psychosomatyczne związane ze stosowaną dietą. Są one analizowane na spotkaniu kontrolnym.

Spotkania on-line poprzedzone są rozmową telefoniczną, na której ustalamy jak należy się przygotować (np. dokonać pomiaru masy ciała na czczo, wykonać określone badania krwi).

Przebieg badania, parametry

Badanie składu ciała odbywa się na 8-punktowym analizatorze InBody220.

Trwa ok. 1 minuty. Jest nieinwazyjne. Gołe stopy i dłonie po zetknięciu się z elektrodami są miejscem początkowym analizy, w której następuje przeskanowanie całego ciała z wykorzystaniem bioimpedancji medycznej. W efekcie pacjent poznaje:

 • masę ciała (kg)
 • zawartość beztłuszczowej masy ciała, w tym nawodnienie (TBW, w litrach), proteiny (kg), minerały (kg)
 • tłuszczową masę ciała w kilogramach (FM) i procentach (PBF)
 • masę mięśni szkieletowych (SMM, kg)
 • wskaźnik masy ciała (BMI = kg/m2 )
 • wskaźnik talia-biodra (WHR)
 • podstawową przemianę materii (BMR, kcal)
 • beztłuszczową masę ciała w poszczególnych częściach ciała (kg)

Ponadto analizator wylicza docelową masę ciała na podstawie informacji o zawartości masy mięśniowej i tłuszczowej. Podaje również ilość spalanych kalorii w trakcie 30 minut różnych form aktywności, co ułatwia oszacowanie potrzeb treningowych dla spalania tkanki tłuszczowej w skali miesiąca i dopasowanie intensywności do potrzeb klienta.

Wszystkie wartości przedstawione są na specjalnym wydruku, z porównaniem do norm.

Analiza składu ciała jest przeprowadzana na pierwszym spotkaniu (na końcu wywiadu żywieniowego) oraz podczas kolejnych konsultacji. Program LookinBodyBasic tworzy historię analiz dla każdego klienta, dzięki czemu można porównywać wyniki.

Przygotowanie do analizy składu ciała
 • stan na czczo lub 2-3 godziny po posiłku
 • czyste i gładkie stopy i dłonie (zrogowaciała skóra w tych miejscach może zmniejszyć dokładność pomiaru)
 • brak na ciele elementów metalowych, biżuterii (aparat nazębny czy nieduże kolczyki w uszach nie stanowią przeszkody)
 • bez wcześniejszego spożywania mocnej kawy lub innych płynów o działaniu odwadniającym (najlepiej na dobę przed badaniem)
 • bez wcześniejszego wysiłku fizycznego
Przeciwwskazania do badania
 • pierwsze 2 dni miesiączki
 • laktacja
 • ciąża
 • wszczepiony rozrusznik serca
 • wszczepione elementy metalowe, kontuzje uniemożliwiające przyjęcie stabilnej postawy
 • stosowanie silnych leków diuretycznych
Wskazania do badania

Analiza składu ciała jest pomocna w monitorowaniu procesu spadku lub wzrostu masy ciała, a u dzieci tempa ich rozwoju.

Obserwacja zmian w umięśnieniu, nawodnieniu czy otłuszczeniu ciała może być odniesiona do wprowadzonego jadłospisu. Przykładowo większy spadek tkanki tłuszczowej niż mięśniowej na początku odchudzania, tj. w pierwszych 2-3 tygodniach, jest bardzo dobrym efektem połączenia zbilansowania diety, nawadniania i stosowania aktywności fizycznej. Oznacza to, że warto podtrzymywać takie podejście w dalszym procesie redukcji masy ciała. Często jednak pojawia się nieduży spadek masy mięśniowej, co związane jest z ucieczką wody z organizmu w reakcji na deficyt kaloryczny. I jest to również naturalne, fizjologiczne zjawisko. Celem kolejnych pomiarów jest wtedy uzyskanie przewagi traconych kilogramów w tkance tłuszczowej.

Analiza składu ciała może, ale nie musi być wykonywana na każdym spotkaniu. Moim zadaniem jest też uświadomienie, że masa ciała nie jest najważniejsza w całym procesie. Zmniejsza to ryzyko traktowania jej w sposób obsesyjny i uzależniania swojej pracy nad zmianami w odżywianiu tylko i wyłącznie od liczb. Tempo spadku masy ciała u każdego jest inne i rzadko kiedy jest to wykres idealnej prostej.

Przewartościowanie procesu odchudzania na cele zdrowotne i korzystne nawyki (a nie na liczby na wadze), w dłuższej perspektywie lepiej oddziałuje na motywację, poczucie skuteczności i zadowolenia z pracy nad sobą.

U sportowców analizy pomagają w ocenie zmian w umięśnieniu, zawartości protein i wody. Przy regularnych treningach średnio 3x w tygodniu warto je wykonywać 1 raz w miesiącu.

Dzieci na swojej karcie pomiaru mają przedstawione wyniki w formie obrazkowej i na siatkach centylowych. Dodatkowo daje to możliwość wykrycia często spotykanego u młodych niedożywienia białkowego lub nadmiaru tkanki tłuszczowej w przebiegu nadwagi i otyłości.

Wyliczany w analizie składu ciała wskaźnik BMR (podstawowej przemiany materii) to minimalna podaż kalorii, jaką potrzebuje organizm i jest najdokładniejszą metodą wyliczenia zapotrzebowania kalorycznego i ustalenia deficytu.

W opracowaniu.

Witaj!

Na tej stronie znajdziesz zasady przetwarzania danych osobowych oraz wykorzystywania plików cookies w związku z korzystaniem ze strony internetowej https://freshlife.com.pl

Administratorem strony jest Anna Domańska, Gabinet Dietetyczny FreshLife, Plac Weyssenhoffa 2/6, Bydgoszcz, NIP 6922342746

W razie pytań związanych z polityką prywatności, proszę o wiadomość na adres kontakt@freshlife.com.pl

Najważniejsze zasady

 1. Zapisując się do newslettera czy kontaktując się ze mną, przekazujesz mi swoje dane osobowe, a ja gwarantuję Ci, że Twoje dane pozostaną poufne, bezpieczne i nie zostaną udostępnione jakimkolwiek podmiotom trzecim bez Twojej wyraźnej zgody.
 2. Powierzam przetwarzanie danych osobowych tylko sprawdzonym i zaufanym podmiotom świadczącym usługi związane z przetwarzaniem danych osobowych.
 3. Zapewniamy możliwość korzystania z funkcji społecznościowych, takich jak udostępnianie treści w serwisach społecznościowych oraz subskrypcja profilu społecznościowego. Korzystanie z tych funkcji może wiązać się z wykorzystywaniem plików cookies administratorów serwisów społecznościowych takich jak Facebook, Instagram, Znany Lekarz
 4. Wykorzystujemy pliki cookies własne w celu prawidłowego działania strony.

 

Szczegółowe zasady

Cele, podstawy prawne oraz okres przetwarzania danych osobowych wskazane są odrębnie w stosunku do każdego celu przetwarzania danych (patrz: opis poszczególnych celów przetwarzania danych osobowych poniżej).

Uprawnienia. RODO przyznaje Ci następujące potencjalne uprawnienia związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych:

 • prawo dostępu do danych osobowych,
 • prawo do sprostowania danych osobowych,
 • prawo do usunięcia danych osobowych,
 • prawo do ograniczenia przetwarzania danych osobowych,
 • prawo do wniesienia sprzeciwu co do przetwarzania danych osobowych,
 • prawo do przenoszenia danych,
 • prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego,
 • prawo do odwołania zgody na przetwarzanie danych osobowych, jeżeli takową zgodę wyraziłeś.

Zasady związane z realizacją wskazanych uprawnień zostały opisane szczegółowo w art. 16 – 21 RODO.

Podkreślamy, że jedno z uprawnień wskazanych powyżej przysługuje Ci zawsze – jeżeli uznasz, że przy przetwarzaniu Twoich danych osobowych dopuszczę się naruszenia przepisów o ochronie danych osobowych, masz możliwość wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych).

Podany powyżej adres e-mail możesz wykorzystać w razie jakichkolwiek pytań związanych z przetwarzaniem Twoich danych osobowych.

Bezpieczeństwo. Gwarantuję Ci poufność wszelkich przekazanych mi danych osobowych. Zapewniam podjęcie wszelkich środków bezpieczeństwa i ochrony danych osobowych wymaganych przez przepisy o ochronie danych osobowych. Dane osobowe są gromadzone z należytą starannością i odpowiednio chronione przed dostępem do nich przez osoby do tego nieupoważnione.

Odbiorcy danych. Twoje dane mogą być przetwarzane przez moich podwykonawców, czyli podmiotów, z których usług korzystam przy przetwarzaniu danych oraz świadczeniu na Twoją rzecz usług czy realizacji zleceń.

MailerLite.com – w celu korzystania z systemu mailingowego, w którym przetwarzane są Twoje dane, jeżeli zapisałeś się do newslettera,

Wszystkie podmioty, którym powierzam przetwarzanie danych osobowych gwarantują stosowanie odpowiednich środków ochrony i bezpieczeństwa danych osobowych wymaganych przez przepisy prawa.

Newsletter. Jeżeli chcesz zapisać się do newslettera, musisz przekazać mi swój adres e-mail za pośrednictwem formularza zapisu do newslettera. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne, by zapisać się do newslettera.

Dane przekazane mi podczas zapisu do newslettera wykorzystywane są w celu przesyłania Ci newslettera, a podstawą prawną ich przetwarzania jest Twoja zgoda (art. 6 ust. 1 lit. a RODO) wyrażona podczas zapisywania się do newslettera.

Dane będą przetwarzane przez czas funkcjonowania newslettera, chyba że wcześniej zrezygnujesz z jego otrzymywania, co spowoduje usunięcie Twoich danych z bazy.

W każdej chwili możesz sprostować swoje dane zapisane w bazie newsletterowej, jak również zażądać ich usunięcia, rezygnując z otrzymywania newslettera. Przysługuje Ci również prawo do przenoszenia danych, o którym mowa w art. 20 RODO.

Kontakt e-mailowy. Kontaktując się z nami za pośrednictwem poczty elektronicznej, w sposób naturalny przekazujesz mi swój adres e-mail jako adres nadawcy wiadomości. Ponadto, w treści wiadomości możesz zawrzeć również inne dane osobowe. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne, by nawiązać kontakt.

Twoje dane są w tym przypadku przetwarzane w celu kontaktu z Tobą, a podstawą przetwarzania jest art. 6 ust. 1 lit. a RODO, czyli Twoja zgoda wynikające z zainicjowania ze mną kontaktu. Podstawą prawną przetwarzania po zakończeniu kontaktu jest usprawiedliwiony cel w postaci archiwizacji korespondencji na potrzeby wewnętrzne (art. 6 ust. 1 lit. c RODO).

Treść korespondencji może podlegać archiwizacji i nie jestem w stanie jednoznacznie określić, kiedy zostanie usunięta. Masz prawo do domagania się przedstawienia historii korespondencji, jaką ze mną prowadziłeś (jeżeli podlegała archiwizacji), jak również domagać się jej usunięcia, chyba że jej archiwizacja jest uzasadniona z uwagi na nadrzędne interesy, np. obrona przed potencjalnymi roszczeniami z Twojej strony.

Pliki cookies

Moja strona, podobnie jak niemal wszystkie inne strony internetowe, wykorzystuje pliki cookies.

Cookies to niewielkie informacje tekstowe, przechowywane na Twoim urządzeniu końcowym (np. komputerze, tablecie, smartfonie), które mogą być odczytywane przez nasz system teleinformatyczny (cookies własne) lub system teleinformatyczny podmiotów trzecich (cookies podmiotów trzecich).

Niektóre używane przeze mnie cookies są usuwane po zakończeniu sesji przeglądarki internetowej, tzn. po jej zamknięciu (tzw. cookies sesyjne). Inne cookies są zachowywane na Twoim urządzeniu końcowym i umożliwiają mi rozpoznanie Twojej przeglądarki przy kolejnym wejściu na stronę (trwałe cookies).

Więcej szczegółów znajdziesz poniżej.

Zgoda na cookies. Podczas pierwszej wizyty na stronie wyświetlana jest Ci informacja na temat stosowania plików cookies. Dzięki specjalnemu narzędziu masz możliwość zarządzania plikami cookies z poziomu strony. Ponadto, zawsze możesz zmienić ustawienia cookies z poziomu swojej przeglądarki albo w ogóle usunąć pliki cookies. Przeglądarki zarządzają ustawieniami cookies na różne sposoby. W menu pomocniczym przeglądarki internetowej znajdziesz wyjaśnienia dotyczące zmiany ustawień cookies.

Pamiętaj, że wyłączenie lub ograniczenie obsługi plików cookies może powodować trudności w korzystaniu ze strony, jak również z wielu innych stron internetowych, które stosują cookies.

Cookies podmiotów trzecich. Moja strona, podobnie jak większość współczesnych stron internetowych, wykorzystuje funkcje zapewniane przez podmioty trzecie, co wiąże się z wykorzystywaniem plików cookies pochodzących od podmiotów trzecich.

Narzędzia społecznościowe. Na naszych stronach internetowych używane są wtyczki i inne narzędzia społecznościowe udostępniane przez serwisy społecznościowe, takie jak Facebook, Instagram, Znany Lekarz.

Wyświetlając moją stronę internetową, zawierającą taką wtyczkę, Twoja przeglądarka nawiąże bezpośrednie połączenie z serwerami administratorów serwisów społecznościowych (usługodawców). Zawartość wtyczki jest przekazywana przez danego usługodawcę bezpośrednio do Twojej przeglądarki i integrowana ze stroną. Dzięki tej integracji usługodawcy otrzymują informację, że Twoja przeglądarka wyświetliła moją stronę, nawet jeśli nie posiadasz profilu u danego usługodawcy czy nie jesteś u niego akurat zalogowany. Taka informacja (wraz z Twoim adresem IP) jest przez Twoją przeglądarkę przesyłana bezpośrednio do serwera danego usługodawcy (niektóre serwery znajdują się w USA) i tam przechowywana.

Jeśli zalogowałeś się do jednego z serwisów społecznościowych, to usługodawca ten będzie mógł bezpośrednio przyporządkować wizytę na mojej stronie do Twojego profilu w danym serwisie społecznościowym.

Jeśli użyjesz danej wtyczki, np. kilkając w przycisk „Lubię to” lub „Udostępnij”, to odpowiednia informacja zostanie również przesłana bezpośrednio na serwer danego usługodawcy i tam zachowana.

Ponadto, informacje te zostaną opublikowane w danym serwisie społecznościowym i ukażą się osobom dodanym jako Twoje kontakty. Cel i zakres gromadzenia danych oraz ich dalszego przetwarzania i wykorzystania przez usługodawców, jak również możliwość kontaktu oraz Twoje prawa w tym zakresie i możliwość dokonania ustawień zapewniających ochronę Twojej prywatności zostały opisane w polityce prywatności poszczególnych usługodawców.

Jeśli nie chcesz, aby serwisy społecznościowe przyporządkowywały dane zebrane w trakcie odwiedzin na mojej stronie internetowej bezpośrednio Twojemu profilowi w danym serwisie, to przed wizytą na stronie musisz się wylogować z tego serwisu. Możesz również całkowicie uniemożliwić załadowanie na stronie wtyczek stosując odpowiednie rozszerzenia dla Twojej przeglądarki, np. blokowanie skryptów.

Logi serwera

Korzystanie ze strony wiąże się z przesyłaniem zapytań do serwera, na którym przechowywana jest strona. Każde zapytanie skierowane do serwera zapisywane jest w logach serwera.

Logi obejmują m.in. Twój adres IP, datę i czas serwera, informacje o przeglądarce internetowej i systemie operacyjnym z jakiego korzystasz. Logi zapisywane i przechowywane są na serwerze.

Dane zapisane w logach serwera nie są kojarzone z konkretnymi osobami korzystającymi ze strony i nie są wykorzystywane przeze mnie w celu Twojej identyfikacji.

Logi serwera stanowią wyłącznie materiał pomocniczy służący do administrowania stroną, a ich zawartość nie jest ujawniana nikomu poza osobami upoważnionymi do administrowania serwerem..